Jak postępować, kiedy się zgubimy, jak prawidłowo wykorzystać numer alarmowy i w jaki sposób radzić sobie, kiedy znajdziemy się w sytuacjach zagrażających życiu – na te pytania odpowiadali przedszkolakom z SP nr 42 przy ul. Hożej policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą. W ramach cyklicznych spotkań profilaktycznych dzieci mogły także przećwiczyć resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Dzieci poznały również algorytm postępowania w przypadku zagubienia, prawidłowości wykorzystania numerów alarmowych i umiejętności poradzenia sobie w sytuacjach zagrażających ich zdrowiu.

Ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyło się szkolenie z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej przez funkcjonariuszy posiadających kwalifikacje ratownika medycznego. Sierż. sztab. Jarosław Szuba oraz st. sierż. Mateusz Wobolewicz zaprezentowali podstawowe czynności resuscytacyjne z użyciem specjalistycznego fantoma w taki sposób, aby dzieci mogły również przećwiczyć sposoby ratowania życia ludzkiego.

Przekazane pod koniec prelekcji materiały profilaktyczne, elementy odblaskowe, malowanki dotyczące zasad bezpieczeństwa oraz numery telefonów alarmowych będą przypominać i utrwalać wiedzę o przekazanych wiadomościach.

 

asp. Magdalena Łykowska/ZKS KMP

  • chłopiec ćwiczący resuscytację na fantomie specjalistycznym
  • chłopiec ćwiczący resuscytację na fantomie specjalistycznym
  • chłopiec ćwiczący resuscytację na fantomie specjalistycznym
  • Przedszkolaki podczas prelekcji słuchały uważnie policjantów