Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Firmy zdecydowane na leasing szukają do swojej floty samochodów niezawodnych i wygodnych, które sprawdzą się zarówno w mieście, jak i na dłuższych trasach. Najtańszą opcją są auta używane, wśród których wyróżnia się Skoda Octavia z 2015 roku. Czy warto wybrać właśnie ten model?

Samochody, które warto brać w leasing – Skoda Octavia 2015

Skoda Octavia III generacji – co nam oferuje?

Czeska marka należy do najpopularniejszych w naszym kraju, i nie bez powodu – producent dostarcza nam auta, które dobrze się prowadzi, są starannie wykonane, a przy tym posiadają całkiem bogate wyposażenie. Dziś przyjrzymy się konkretnemu modelowi – Skodzie Octavii III generacji. Model jest dostępny w ofercie firmy Arval – Skoda Octavia 2015 znajduje się w opcji leasingu samochodów używanych.

Generacja III, obejmująca rok 2015 to 5 wersji modelu: Skoda Octavia Kombi, RS Kombi, Liftback, RS oraz Scout. Auto należy do najtańszych w segmencie C (niższa klasa średnia), a przy tym może się pochwalić bardzo starannym wykonaniem. Sylwetka jest uniwersalna, charakterystyczna dla marki, a przy tym elegancka i nowoczesna. We wnętrzu można cieszyć się dużą ilością miejsca, zarówno na miejscu kierowcy, jak i z tyłu. Model posiada wygodne fotele, ma ładnie wykończone, nowoczesne ale nie przesadzone wnętrze.

Wśród wersji silnikowych na rynku dominują Diesle – dostępne są opcje 1.6 TDI w wariancie 90, 105 lub 110 KM oraz 2.0 TDI w wariancie 150 i 184 KM. W przypadku 1.6 przyspieszenie do 100 km/h osiąga się w zależności od wariantu w od 10,6 s do 12,2 s. 2.0 to już wynik 7,1 s do 8,7 s.

Silniki benzynowe zaczynają się od 1.0 TSI o mocy 115 KM, osiągającego 100 km/h w 10 s. Następnie mamy opcję 1,2 TSI w trzech wariantach: 86 KM, 105 KM i 110 KM z osiągiem od 10,3 s do 12 s. Kolejno pojawia się wersja 1.4 TSI w wariancie 140 i 150 KM, przyspieszająca do „setki” w 8,3-8,4 s. Usportowiony model RS posiada silnik 2.0 TSI w wariancie 220, 230 oraz 245 KM, które osiągają 100 km/h w od 6,6 s do 6,8 s.

Model jest dostępny w różnych wariantach w opcji leasingu aut używanych w Warszawie – ze względu na dobre parametry i dużą wygodę jazdy jest chętnie wybierany jako uzupełnienie firmowej floty.

Wyposażenie Skody Octavii z 2015 roku

Poniżej przedstawiamy warianty wyposażenia modelu Skoda Octavia na przykładzie wersji z 2015 roku.

- ELEGANCE – w standardzie w tym modelu nad bezpieczeństwem czuwają poduszki powietrzne kolanowe, boczne tylnej kanapy oraz kurtynowe. Komfort zapewniają czujniki parkowania tylne i przednie, elektrycznie sterowane lusterka, skórzana kierownica wielofunkcyjna, skórzany drążek zmiany biegów oraz tempomat. Model posiada aluminiowe felgi i przyciemniane szyby. Z dodatków jest wyposażony w zestaw głośnomówiący.

- ACTIVE – w standardzie zapewnione są poduszki powietrzne boczne tylnej kanapy, kurtynowe oraz kolanowe. Model posiada elektrycznie sterowane lusterka oraz klimatyzację manualną. Jest wyposażony w aluminiowe felgi i przyciemniane szyby, we wnętrzu znajdziemy komputer pokładowy.

- AMBITION – w standardzie model posiada poduszki powietrzne kolanowe, boczne tylnej kanapy oraz kurtynowe. Jest wyposażony w czujniki parkowania tylne i przednie, elektrycznie sterowane lusterka, manualną klimatyzację i skórzaną kierownicę oraz skórzany drążek zmiany biegów. Posiada aluminiowe felgi i przyciemniane szyby.

- Scout – w standardzie ta wersja również posiada poduszki powietrzne kolanowe, kurtynowe i boczne tylnej kanapy. Dodatkowo model jest wyposażony w czujnik deszczu, czujniki parkowania przednie i tylne, elektrycznie sterowane lusterka, klimatyzację automatyczną wielostrefową, skórzaną kierownicę wielofunkcyjną i skórzany drążek zmiany biegów oraz tempomat. Posiada również elektroniczną blokadę dyferencjału (EDS). Z zewnątrz cieszy się aluminiowymi felgami i przyciemnianymi szybami. Opcja zawiera komputer pokładowy i zestaw głośnomówiący.

Każda z wersji może być także rozszerzona o niektóre elementy wyposażenia, dostępne opcjonalnie.