Chcesz zdecydować się na montaż klimatyzatora w swoim domu albo mieszkaniu na poddaszu? Co warto wiedzieć o montażu klimatyzatorów na poddaszu? Zachęcamy do sprawdzenia już teraz!

Klimatyzacja pozwala nam na uzyskanie optymalnej temperatury powietrza, gdy za oknem jest upał. Dzięki niej można także ogrzewać pomieszczenia, gdy jest chłodno. Ponadto, pozwala na oczyszczanie, nawilżanie i jonizowanie powietrza.

Problem nadmiernego nagrzewania pomieszczeń często dotyczy poddasza – padające na dach promienie słońca powodują jego przegrzewanie, a tym samym wpływają też na wysoką temperaturę w pomieszczeniach bezpośrednio pod nim. Gdy także w ciągu lata poddasze w Twoim domu lub mieszkaniu jest nieznośnie ciepłe, rozwiązaniem będzie wydajna klimatyzacja na poddaszu. Na co warto się wtedy zdecydować?

Gdy także chcesz, aby na poddaszu zagościła klimatyzacja, wybierz ekspertów! Firma Clima Polska zapewnia w tym zakresie kompleksową obsługę.

Czym powinna cechować się klimatyzacja na poddaszu?

Dobra klimatyzacja do domu powinna spełnić szereg wymagań, aby działać niezawodnie i dawać upragniony komfort użytkownikom. Wśród najważniejszych parametrów znajdują się przede wszystkim:

  • efektywna praca – klimatyzator dobieramy w zależności od metrażu pomieszczenia, w którym ma się znajdować

  • energooszczędność – pozwala na utrzymanie rachunków za prąd na niskim poziomie

  • cicha praca – nie będzie przeszkadzać domownikom

  • różne funkcje do wyboru – klimatyzacja domowa może nie tylko chłodzić, ale też grzać, osuszać, oczyszczać powietrze

  • łatwa obsługa – można sterować urządzeniem z wielofunkcyjnego pilota, ale też z aplikacji mobilnej

  • ochrona gwarancyjna – im dłuższa, tym lepiej

  • opinie o konkretnym modelu – wybieramy taki, który cieszy się powodzeniem wśród użytkowników

  • estetyka – dla wielu osób ważny jest także wygląd klimatyzator, aby wpisywał się on w aranżację wnętrza

Zatem jeśli interesuje nas klimatyzacja na poddaszu, pamiętajmy o tym, aby zwrócić uwagę na te właśnie parametry. Wtedy klimatyzator będzie mógł spełnić nasze oczekiwania w pełni!

Klimatyzacja na poddaszu – co wybrać i jak ją zamontować?

Klimatyzacja na poddaszu – rodzaje polecanych klimatyzatorów

Gdy wiemy już, czym powinien cechować się dobry klimatyzator, pojawia się drugie pytanie – jaka klimatyzacja na poddaszu sprawdzi się najlepiej!

Na poddasze możemy wybrać kilka różnych typów klimatyzatorów, z których każdy ma określone plusy i minusy.

Najczęściej wybór pada na klimatyzatory split, które składają się z dwóch elementów – jednostki zewnętrznej i wewnętrznej połączonych ze sobą. Takie klimatyzatory są wydajne, ciche, energooszczędne, ale wymagają złożonego montażu.

Gdy chcemy go uniknąć, możemy zdecydować się na klimatyzator przenośny, czyli monoblok. Taki sprzęt nie wymaga instalacji – należy tylko wyprowadzić jego rurę na zewnątrz, na przykład przez uchylone okno, drzwi, kratkę wentylacyjną. To dobra klimatyzacja do mieszkania na poddaszu, gdy nie możemy uzyskać zgody na montaż klimatyzatora stacjonarnego.

Interesującą propozycją jest także klimatyzacja kanałowa na poddaszu – to rozwiązanie do większych przestrzeni.

Jeśli interesuje nas niedroga klimatyzacja na poddaszu koszt będzie najniższy w przypadku urządzeń przenośnych. Więcej zapłacimy za klimatyzatory typu split. Najwięcej będzie kosztować nas instalacja systemowa, na przykład multisplit czy kanałowa.