Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wykonują czynności w śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Szczecin Śródmieście, w sprawie dotyczącej usiłowania zabójstwa. Wobec podejrzanego wdrożono procedurę ENA.

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło w nocy 3 kwietnia 2019 roku, przy Placu Zwycięstwa w Szczecinie. Podejrzany o ten czyn dokonał uszkodzenia ciała nożem pokrzywdzonego, a następnie bezpośrednio po tym zdarzeniu, na przystanku autobusowym w pobliżu Medicusa (kierunek Al. Wojska Polskiego), naruszył nietykalność cielesną drugiej nieustalonej do tej pory osoby. W związku z powyższym policjanci proszą tę osobę o pilny kontakt z KP Szczecin Niebuszewo.

Szczecińscy kryminalni pracując nad sprawą, ustali miejsce przebywania sprawcy tego przestępstwa. Podejrzany 22 – latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy na terenie Niemiec.

Za mężczyzną został wydany Europejski Nakaz Aresztowania. Teraz zgodnie z procedurą oczekujemy na sprowadzenie podejrzanego do Polski.

Funkcjonariusze zwracają się również z prośbą do świadków przedmiotowych zdarzeń, bądź jeśli znają istotne dla sprawy okoliczności także proszone są o kontakt z prowadzącym sprawę pod nr telefonu 91 82 13 570, bądź osobiste stawiennictwo w Komisariacie Policji Niebuszewo (Wydział Dochodzeniowo – Śledczy KMP w Szczecinie), przy ulicy Jana Pawła II 37, pokój nr 213.

 

 

ZKS KMP