Służby w akcji - nocne patrole KMP i organizacji ratują przed mrozem

1 min czytania
Służby w akcji - nocne patrole KMP i organizacji ratują przed mrozem

Patrole przeszukiwały pustostany i altany, oferując pomoc i zabezpieczenie przed nadchodzącymi przymrozkami. Funkcjonariusze i wolontariusze udzielali wsparcia osobom w kryzysie bezdomności oraz kierowali je do miejsc zapewniających nocleg.

Szczecińscy policjanci prowadzili kontrole miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Do działań dołączyła Straż Miejska oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Feniks. Akcje miały na celu ochronę zdrowia i życia osób narażonych na skutki niskich temperatur.

Funkcjonariusze sprawdzali pustostany, altany, klatki schodowe i inne miejsca niemieszkalne. Osobom napotkanym na trasie patroli proponowano możliwość skorzystania z noclegowni i ośrodków wsparcia oraz wydawano ciepłą odzież. Na miejscu służby udzielały informacji o dostępnych formach pomocy.

Działania były prowadzane w związku z ochłodzeniem nocy i prognozami wskazującymi na możliwość silnych mrozów także w ciągu dnia. Współpraca mundurowych z organizacjami pozarządowymi miała zwiększyć skuteczność dotarcia do osób potrzebujących.

Komenda Miejska Policji w Szczecinie podkreśliła znaczenie takich patroli dla bezpieczeństwa osób bezdomnych. Apelowano do mieszkańców o czujność i zgłaszanie przypadków wymagających interwencji pod numerem alarmowym 112.

na podstawie: Policja Szczecin.

Autor: krystian