Policjantka z drogówki uczy przedszkolaków bezpieczeństwa na ul. Farnej w Szczecinie

W Przedszkolu nr 32 na Farnej funkcjonariuszka z Wydziału Ruchu Drogowego prowadziła zajęcia o bezpiecznym poruszaniu się po drogach — w formie zabawy, z pokazami i praktycznymi wskazówkami.
- Szczecin Przedszkole nr 32 pokazuje jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię
- Włącz zabawę i naucz odpowiedzialności
Szczecin Przedszkole nr 32 pokazuje jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię
W sali Przedszkola nr 32 przy ul. Farnej najmłodsi poznawali proste zasady, które mogą uratować życie. Funkcjonariuszka z Wydziału Ruchu Drogowego omówiła m.in. prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, obowiązek zapinania pasów w samochodzie oraz rolę elementów odblaskowych po zmroku. Zajęcia miały praktyczny charakter i były dostosowane do wieku dzieci.
Włącz zabawę i naucz odpowiedzialności
Lekcja przybrała formę zabawy — dzieci odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki i występowały w krótkich scenkach ilustrujących właściwe zachowania na drodze. Największe zainteresowanie wzbudził pokaz sygnałów świetlnych i możliwość obejrzenia z bliska policyjnych akcesoriów. Taki warsztat pomaga utrwalić nawyki, bo teoria poparta praktyką łatwiej zostaje w pamięci.
“To bardzo ważne, aby od najmłodszych lat kształtować prawidłowe nawyki i uczyć dzieci zasad bezpieczeństwa. Dzięki temu, w przyszłości jako piesi, rowerzyści czy kierowcy, będą bardziej odpowiedzialni” - funkcjonariuszka
Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Szczecinie i zostało pozytywnie odebrane przez dyrekcję oraz wychowawców. Zakończyło się wspólnym zdjęciem i obietnicą kolejnych odwiedzin, co dobrze rokuje dla utrwalania wiedzy o bezpieczeństwie wśród najmłodszych.
na podstawie: Policja Szczecin.
Autor: krystian