Bezpieczni na drodze Policja kontroluje pieszych i rowerzystów w mieście

1 min czytania
Bezpieczni na drodze  Policja kontroluje pieszych i rowerzystów w mieście

Wczorajsze działania policji w naszym mieście przyniosły zaskakujące wyniki! Akcja Pieszy i Rower” miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, a efekty były nie tylko alarmujące, ale również pouczające dla wszystkich uczestników ruchu.

  • Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w centrum miasta
  • Wyniki akcji co odkryli policjanci?

Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w centrum miasta

W dniu 19 marca 2025 roku, na terenie naszego miasta, policjanci z ruchu drogowego oraz funkcjonariusze z lokalnych komisariatów przeprowadzili intensywne działania pod hasłem Pieszy i Rower”. Celem akcji było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, takich jak piesi i rowerzyści. Mundurowi szczególnie koncentrowali się na zachowaniach kierowców wobec pieszych oraz na wykroczeniach popełnianych przez samych pieszych i rowerzystów.

Wyniki akcji co odkryli policjanci?

Podczas trwania akcji ujawniono szereg niepokojących przypadków, które pokazują, jak ważne są tego typu działania. Policja odnotowała:

  • 2 kierujących pod wpływem alkoholu,
  • 1 kierującego pod wpływem narkotyków,
  • 1 kierującego mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów,
  • 43 przypadki nieustąpienia pierwszeństwa pieszym,
  • 29 wykroczeń popełnionych przez pieszych,
  • 3 rowerzystów przejeżdżających po przejściu dla pieszych.

Działania te mają na celu przypomnienie wszystkim uczestnikom ruchu o obowiązujących przepisach oraz o konieczności wzajemnego szacunku na drodze. Policja apeluje: Bezpieczeństwo zależy od nas wszystkich!”

Według informacji z: Policja Szczecin

Autor: krystian