Szczecińscy policjanci na podium w ogólnopolskich zawodach prewencji
Szczecińscy policjanci znowu na podium! W XXVIII Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Prewencji "Patrol Roku 2024" funkcjonariusze z naszego miasta zdobyli II i III miejsce, pokazując swoje umiejętności i zaangażowanie.
  1. 42 policjantów rywalizowało w zawodach na szczeblu wojewódzkim.
  2. II miejsce zdobyli funkcjonariusze z KP Szczecin Pogodno.
  3. III miejsce należało do funkcjonariuszy z WP KMP w Szczecinie.
  4. Finał ogólnopolski odbędzie się we wrześniu w Słupsku.

W zawodach, które odbyły się 18 czerwca 2024 r. na terenie Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach, uczestniczyło 42 policjantów z różnych komend miejskich i powiatowych województwa zachodniopomorskiego. Rywalizacja o tytuł najlepszego patrolu garnizonu była zacięta i wymagała od funkcjonariuszy wszechstronnych umiejętności.

Podczas tego etapu zawodów policjanci musieli sprostać trzem głównym konkurencjom: testowi wiedzy zawodowej, sprawdzianowi wyszkolenia strzeleckiego oraz sprawdzianowi sprawności fizycznej, który obejmował policyjny tor przeszkód. Każda z tych konkurencji wymagała od uczestników dużego zaangażowania i odpowiedniej kondycji fizycznej.

W klasyfikacji generalnej II miejsce zdobyli sierż. Miłosz Wiśniewski i st. post. Łukasz Hołubowski z KP Szczecin Pogodno. Z kolei III miejsce przypadło sierż. Mateuszowi Malińskiemu oraz st. post. Piotrowi Jaworskiemu z WP KMP w Szczecinie. Ich sukces jest dowodem na wysokie standardy i profesjonalizm szczecińskich policjantów.

Finalistów zawodów nagrodzili Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Robert Sielski, Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach podinsp. Sebastian Dudek oraz Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego Marian Boguszyński. Oprócz nagród finansowych, policjanci otrzymali pamiątkowe puchary, ryngrafy oraz upominki.

Najlepsze patrole z województwa zachodniopomorskiego będą reprezentować nasz garnizon podczas XXVIII Finału Zawodów Ogólnopolskich Policjantów Prewencji – Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku 2024”, który odbędzie się w dniach 11–13 września 2024 r. w Szkole Policji w Słupsku.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia podczas ogólnopolskich zmagań!


Według informacji z: KMP w Szczecinie