Filharmonia zaprasza młodych raperów na warsztaty z Bonsonem i koncert z orkiestrą symfoniczną
Młodzi raperzy w wieku 13-18 lat mają niepowtarzalną okazję wziąć udział w wyjątkowym projekcie organizowanym przez Filharmonię. Zaproszenie obejmuje warsztaty z raperem Bonsonem oraz koncert z orkiestrą symfoniczną. Uczestnicy muszą przygotować tekst na temat problemu, z którym się mierzą, a zgłoszenia przyjmowane są do 14 czerwca.
  1. Warsztaty z raperem Bonsonem i aktorami Teatru Współczesnego.
  2. Przygotowanie tekstu o osobistym problemie (maks. 16 wersów).
  3. Casting odbędzie się 17 czerwca w sali kameralnej Filharmonii.
  4. Finałowy koncert 5 października 2024 podczas festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM.

Filharmonia zaprasza młodzież w wieku 13-18 lat do udziału w wyjątkowym projekcie, który łączy muzykę rap z klasyczną orkiestrą symfoniczną. To niepowtarzalna szansa, aby połączyć swoje talenty z doświadczeniem profesjonalnych muzyków i artystów.

Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez znanego rapera Bonsona oraz aktorów Teatru Współczesnego. Warsztaty te będą intensywną szkołą doskonalenia umiejętności muzycznych i scenicznych, a także okazją do pracy nad własnymi tekstami.

Tematem przewodnim tekstów, które młodzi raperzy mają przygotować, jest osobisty problem, z którym się zmagają. Każdy uczestnik musi napisać tekst o maksymalnej długości 16 wersów i zaprezentować go podczas castingu.

"Jury wybierze najbardziej uzdolnioną młodzież, która już na początku września rozpocznie w Filharmonii intensywne warsztaty z raperem Bonsonem, aktorami Teatru Współczesnego i influencerami" – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Casting odbędzie się 17 czerwca w sali kameralnej Filharmonii. Zgłoszenia na casting są przyjmowane do 14 czerwca 2024 roku za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. W formularzu należy wypełnić wszystkie rubryki oraz zaakceptować regulamin castingu.

Efektem warsztatów będzie scenariusz koncertu „Jakby co?” dotyczącego hejtu oraz wspólny występ przed publicznością 5 października 2024 podczas festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM. Młodzi raperzy po próbach z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii wystąpią wraz z nią w złotej sali symfonicznej.

Osoby zainteresowane udziałem w castingu mogą uzyskać dodatkowe informacje kontaktując się z Hanną Wilińską z Centrum Edukacji Filharmonii.

Serdecznie zapraszamy młodych raperów do udziału w tym wyjątkowym projekcie!


Według informacji z: UM Szczecin