Przed nami już 12 odcinek policyjnego podcastu Komendy Miejskiej w Szczecinie. W dzisiejszym podcaście prosto ze studia NiUS Radia Uniwersytetu Szczecińskiego zaprezentujemy pracę policjantów służących na co dzień na tak zwanej „pierwszej linii”, czyli funkcjonariuszy z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego.

Codzienna praca tych policjantów jest niebezpieczna i nieprzewidywalna. Każdego dnia są oni blisko ludzkich problemów, podejmują interwencje, gdy potrzebna jest pomoc, a ich obecność na ulicach i naszych osiedlach decyduje o spokoju i bezpieczeństwie mieszkańców.

To oni, jako pierwsi docierają na miejsca zdarzeń, są wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc policjantów. Funkcjonariusze, pełniący służbę w tej komórce, muszą być gotowi na wszystko. W jednym momencie mogą spokojnie patrolować ulice miasta, a za chwilę mogą „walczyć” o ludzkie życie bądź obezwładniać agresywnego mężczyznę. To tylko ułamek ich zadań. Więcej oczywiście w naszym materiale poniżej.

Służba w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym to nasza kolejna propozycja w ramach promocji zawodu Policjanta. I to jest ten moment, kiedy  tradycyjnie przypominamy chętnym do wstąpienia w nasze szeregi, gdzie i jakie informacje na temat rekrutacji do służby można znaleźć: www.szczecin.policja.gov.pl lub profil Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w mediach społecznościowych. Tam najszybciej, a w razie wątpliwości można skontaktować się z Wydziałem Kadr i Szkolenia naszej Komendy.

ZKS KMP

Nagranie audio _12_KMP_PODCAST_Ogniwo_Patrolowo_-_Interwencyjne_320.mp3

Pobierz plik _12_KMP_PODCAST_Ogniwo_Patrolowo_-_Interwencyjne_320.mp3 (format mp3 - rozmiar 31.4 MB)