Czterech poszukiwanych, jeden kierowca pod wpływem środków odurzających - to niektóre z sukcesów, jakie odnotowali policjanci z Komisariatu Policji Szczecin - Śródmieście w ramach działań kontrolno - prewencyjnych pod nazwą ” Bezpieczne Osiedle”.

W mijającym tygodniu funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Szczecin – Śródmieście, przy wsparciu Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie, Oddziału Prewencji Policji i Straży Miejskiej, przeprowadzili działania prewencyjne „Bezpieczne Osiedle”. To cykliczna akcja, ukierunkowana na zapewnienie ładu i porządku na terenie Śródmieścia. Funkcjonariusze przeprowadzali działania skupiając się w głównej mierze na placach i skwerach znajdujących się w centrum miasta. Policjanci prowadzili kontrole głównie w rejonie lokali handlowych, sklepów monopolowych znajdujących się w centrum Szczecina, co miało na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom miasta i przeciwdziałanie powstawaniu przestępstw i wykroczeń w miejscach zagrożonych. Policjanci biorący udział w działaniach objęli swoim nadzorem także uczestników ruchu drogowego. Zarówno tych zmotoryzowanych, jak pieszych.


W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali kierującego pod wpływem narkotyków i cztery osoby poszukiwane do odbycia kary pozbawienia wolności. Ujawnili również wiele wykroczeń przeciwko porządkowi publicznemu i w ruchu drogowym.

Policjanci zapewniają o kontynuacji tego typu działań, szczególnie w okresie jesienno - zimowym przez dzielnicowych z Komisariatu Policji Szczecin - Śródmieście.

 

kom. Michał Sroka WP KPŚ/ZKS KMP

  • Kolejny sukces działań „Bezpieczne Osiedle” na terenie Śródmieścia – cztery osoby poszukiwane zostały zatrzymane
  • Kolejny sukces działań „Bezpieczne Osiedle” na terenie Śródmieścia – cztery osoby poszukiwane zostały zatrzymane