W Dzień Niepodległości funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wzięli udział w akcji, której celem było zebranie środków na rzecz ponad 2000 weteranów i kombatantów II Wojny Światowej z całego kraju. Policjanci z KP Szczecin Śródmieście zabezpieczali natomiast przemarsz dzieci z SP nr 63.

Stowarzyszenie Paczka dla Bohatera to organizacja działającą od 2010r. Jej głównym celem jest wsparcie, pomoc i pamięć o wszystkich ludziach walczących o wolną Polskę - żołnierzach Września '39 wszystkich frontów walczących na Zachodzie jak i na Wschodzie, organizacji bojowych m.in. AK, NSZ, WIN, podziemia niepodległościowego po zakończeniu wojny oraz osób represjonowanych przez ustrój komunistyczny.

Podczas akcji pod hasłem „Walczyli dla nas. Zawalczmy dla Nich”, funkcjonariusze promowali bezpieczne zachowania, edukowali w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa i sposobów przeciwdziałania przestępstwom. Na seniorów czekały także liczne opaski odblaskowe oraz broszury informacyjne.

Natomiast policjanci z komisariatu Policji Szczecin śródmieście w dniu 10.11.2023 r. zabezpieczali  przemarsz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 63  na trasie : Grodzka – Farna – przejście przez ul. Trasy Zamkowej – Plac Solidarności. Po odśpiewaniu hymnu państwowego na Placu Solidarności uczestnicy wrócili tą samą trasą.

 

st.sierż Wioletta Kuleta i asp.sztab. Paweł Krahel/ kom. Michał Sroka