Policjanci z Referatu Wywiadowczego KMP w Szczecinie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Opel VIvaro. Mundurowi nie mieli zastrzeżeń co do stanu trzeźwości mężczyzny siedzącego za kierownicą. Wydało się jednak, że 51 latek okazał zagraniczne prawo jazdy, którego blankiet wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy co do jego autentyczności. Ponadto mężczyzna ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Szczecińscy „ Wywiadowcy” zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym renault. Spotkanie z policjantami zakończyło się zatrzymaniem 51 latka i odholowaniem jego pojazdu na parking.

Podejrzenia policjantów wzbudził bowiem dokument, który mężczyzna okazał podczas kontroli. Na blankiecie brakowało zabezpieczeń występujących w autentycznych dokumentach. Wydało się ,że prawo jazdy jest podrobione a mężczyzna  nie wyjaśnił skąd go posiada

To jednak nie koniec ujawnionych przez policjantów naruszeń obowiązujących przepisów. Podczas kontroli  mundurowi sprawdzili, że 51 latek ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do marca przyszłego roku.

Teraz kierowca za te wszystkie czyny odpowie przed sadem.

ZKS KMP

na drugim zdjęciu widnieją prawidłowe zabezpieczenia dokumentu