Program edukacyjny „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” realizowany jest wspólnie z jednostkami zachodniopomorskiej Policji od 2015 roku. Celem głównym programu jest przeciwdziałanie używaniu substancji psychoaktywnych, a w szczególności nowych narkotyków i dopalaczy. Program ma także przeciwdziałać alkoholizmowi wśród młodzieży i zażywaniu leków w niewłaściwy sposób. Adresowany jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych poprzez popularyzację treści profilaktycznych w tym zakresie.

Kolejna edycja programu nie mogłaby się odbyć bez przedstawicieli szczecińskiej Policji. W roku szkolnym 2022/2023 funkcjonariusze Wydziału Prewencji aktywnie uczestniczyli we wspieraniu młodzieży oraz nauczycieli w realizacji prac konkursowych. 26 maja przy udziale Zastępcy Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Szczecinie p. Sylwii Sylwestrowicz odbyły się obrady komisji, która wybrała z trójki finalistów najlepsze prace konkursowe z etapu powiatowego w Szczecinie.


Pierwsza trójka laureatów prezentuje się następująco:


1. Szkoła Podstawowa nr 71 im. Bogusława X i Anny Jagiellonki, ul. Bośniacka 7,


2. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2, ul. Jagiellońska 58,


3. Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Witkiewicza 40.


Laureatom etapu powiatowego składamy serdeczne gratulacje za ogrom pracy, którą wykonali przy nagraniu filmów ostrzegawczych przed zażywaniem środków prawnie zabronionych. Jako szczecińska Policja jesteśmy dumni, że mogliśmy brać udział w tak kreatywnym i edukacyjnym projekcie.


asp.szt. Paweł Krahel WP KMP/ZKS KMP

  • „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”. Finał edycji powiatowej w Szczecinie
  • „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”. Finał edycji powiatowej w Szczecinie
  • „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”. Finał edycji powiatowej w Szczecinie