Szczecińscy policjanci podczas codziennej służby dbają o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców naszego miasta, w tym także o bezpieczeństwo na drodze. Podczas ostatnich dni mundurowi wyeliminowali z drogi ponad 12 nietrzeźwych kierowców

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają ogromne zagrożenie nad drodze zarówno dla siebie i jak i dla innych użytkowników drogi, dlatego też szczecińscy policjanci codziennie dokonując kontroli pojazdu za każdym razem sprawdzają trzeźwość kierowców. W ostatnich dniach takich kierowców było ponad dwunastu.

Część z tych nieodpowiedzialnych kierowców popełniła też inne przewinienia. 66 latek jadący na Pogodnie  samochodem marki Skoda Octavia wykonał nieprawidłowy manewr omijania  i uderzył w zaparkowany tam pojazd a następnie w elewację sklepu. Jak się okazało ten kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Inny kierowca 42 latek jadący rano ul. Gdańską miał  prawie 1,5 promila a ponadto posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres  6 miesięcy.  Zatrzymane prawo jazdy miał także 41- latek z Polic, który jechał forem po spożyciu alkoholu.

Skrajną również nieodpowiedzialnością wykazał się 77 latek, któremu cofnięto uprawnienia do kierowania pojazdami a mimo to wsiadł za kółko i to będąc pod wpływem alkoholu. Ten starszy pan miał pół promila alkoholu w organizmie.

Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierowca stwarza ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruch drogowego. Nasza nieodpowiedzialność i  lekkomyślność może kosztować czyjeś zdrowie, a nawet życie.