Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wspólnie z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno - Skarbowego zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier z automatami do hazardu. W jednym z lokali na terenie miasta funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty, które były wykorzystywane do celów komercyjnych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie nieustannie współpracują z funkcjonariuszami Służby Celno – Skarbowej – Oddział Szczecin w przeciwdziałaniu rozwoju nielegalnego hazardu. Efektem ich pracy było zlikwidowanie kolejnego nielegalnego punktu gier, działającego na terenie Szczecina. Funkcjonariusze podczas działań zabezpieczyli automaty przeznaczone do gier hazardowych. Maszyny trafiły do depozytu Krajowej Administracji Skarbowej, której funkcjonariusze prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Przypomnijmy, że podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary finansowe. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności.


ZKS KMP