Policjant z Dąbia brał udział w dziewiątej edycji Ćwierćmaratonu Komandosa, który odbył się w słupskim Lasku Południowym. Dzielnicowy zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Ćwierćmaraton Komandosa to cykliczna impreza biegowa rozgrywana w słupskim Lasku Południowym. Licząca 10,5 kilometra trasa prowadzi piaszczystymi terenami leśnymi z ostrymi podbiegami między innymi pod Krępskie Góry i tak zwaną górkę Narciarza.

W biegu udział biorą zawodnicy, którzy dodatkowo startują z ważącym 10 kilogramów plecakiem którego waga sprawdzana jest przed i po biegu. Jeśli na mecie plecak będzie miał wagę mniejszą niż 10 kilogramów, zawodnik zostaje zdyskwalifikowany.

Grupa słuchaczy Szkoły Policji jako wolontariusze,w czasie wolnym od służby, zabezpieczała newralgiczne elementy trasy w trenie leśnym oraz na podbiegach. Organizatorem biegu była Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" przy współpracy Kapelana Szkoły Policji ks. Wojciecha Filimona, który udostępnił organizatorom teren na start i metę oraz zaplecze cateringowe.

Sier.szt.Paweł Białek na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji Szczecin Dąbie. Od kilku lat trenuje. Najbardziej zafascynowało go bieganie. Bierze udział w wielu zawodach, w tym w maratonach.

Serdecznie gratulujemy miejsca na podium i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Źródłó: SP  Słupsk/ZKS KMP

  • Sierż .szt. Paweł Białek z Komisariatu Policji Szczeci Dąbie zajął III miejsce w IX Ćwierćmaratonie Komandosa