Asystent do Spraw Nieletnich Komisariatu Szczecin - Niebuszewo odwiedził młodzież z Technikum Fryzjerskiego - OMNIA Centrum Edukacji al. Wojska Polskiego w Szczecinie. Jednym z głównych tematów spotkania był prowadzony przez Komendę Miejską w Szczecinie program „Cyberdżungla”, a także szeroko rozumiany handel ludźmi.

W trakcie spotkania została poruszona tematyka popełniania przestępstw w internecie, konsekwencji prawnych, jakich mogą spodziewać się sprawcy cyberptrzestępczości i przestępstw popełnianych przy wykorzystaniu internetu.


Ponadto mundurowy przekazał cenne informacje dotyczące zakupów przez aplikacje, zwracania szczególnej uwagi na to od kogo kupujemy przedmioty wystawione na aukcjach. Podczas spotkania przybliżono uczniom także znaczenie słowa „hejt” oraz w jaki sposób to zjawisko narusza prawa człowieka.


Dodatkowo w ramach realizowanych przedsięwzięć związanych z handlem ludźmi zostały przedstawione sposoby unikania, jak i możliwości szukania pomocy w przypadku doświadczenia w/w zjawiska, jakim jest handel ludźmi.

 

mł. asp. Tomasz Biegun/ZKS KMP