Policjanci Referatu Wywiadowczego szczecińskiej komendy zatrzymali dwóch nieletnich, którzy włamali się do pomieszczeń jednej z fundacji działających na terenie miasta. Obydwaj za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem dla Nieletnich.

O tym, że przy jednym z lokali w centrum Szczecina dzieje się coś niepokojącego powiadomiła komendę jedna z osób, która dokładnie wszystko widziała. Z relacji jakie zostały przekazane policjantom wynikało, że dwóch nieletnich uszkodziło okno pomieszczenia i weszło do środka.


Dyżurny natychmiast we wskazane miejsce skierował patrol „Wywiadowców”, który po dotarciu na miejsce potwierdzili fakt włamania, a w pobliżu ujawnili 13 latka, który ukrywając się za zaparkowanym nieopodal samochodem stał „na czatach”. Wewnątrz pomieszczenia był jeszcze jeden, jak się później okazało 13 latek. W rękach miał kopertę, ze skradzionymi wcześniej pieniędzmi.


Mienie zostało w całości odzyskane przez funkcjonariuszy, a po wykonaniu niezbędnych czynności nieletnich odwieziono do Policyjnej Izby Dziecka. Za swój czyn odpowiedzą przed Sądem dla Nieletnich.


ZKS KMP