Szklane drzwi - bezpieczeństwo domu?

Szklane drzwi są nie tylko bardzo estetyczne i pozwalają doświetlić przedpokój i inne pomieszczenia, ale mogą być też funkcjonalne. Wiele osób jednak zastanawia się, czy tego typu skrzydła zagwarantują im bezpieczeństwo i będą stanowiły wystarczającą ochronę przed włamaniem. Dzięki zaawansowanej technologii, obecnie są one zabezpieczone w taki sposób, aby wytrzymały nawet próbę włamania. Jakie przeszklenia się w nich wykorzystuje i czy są one bezpieczne? Podpowiadamy.

Czy drzwi zewnętrzne z szybą są bezpieczne?

O tym czy drzwi zewnętrzne z szybą są bezpieczne, decyduje ich konstrukcja, a także rodzaj zastosowanych w danym modelu zabezpieczeń. Najtańsze egzemplarze mogą nie gwarantować pełnej ochrony przed włamaniem. Z koleje modele od renomowanych producentów wyposażone są na przykład w zasuwnicę z wielopunktowym ryglem, zarówno na dole jak i górze skrzydła, a także blokady antywyważeniowe. To powoduje, że zapewniają one wystarczającą ochronę przed włamaniem. Dlatego wybierając model z szybą, należy zwrócić uwagę na jego parametry techniczne, ponieważ w dużej mierze to od nich będzie uzależnione bezpieczeństwo domowników.

Jakie przeszklenie do drzwi zewnętrznych ?

W drzwiach zewnętrznych stosuje się różne typy przeszkleń. Mogą one stanowić jedynie niewielki fragment całej powierzchni skrzydeł. Wtedy szyba jest dodatkowo elementem dekoracyjnym modeli wykonanych na przykład z drewna, stali czy aluminium. Może ona dobrze przepuszczać światło lub zostać pokryta na przykład witrażem, który nieco utrudni doświetlenie wnętrz, lecz będzie stanowił doskonały element dekoracyjny drzwi.

Na rynku dostępne są również modele wykonane w całości ze szkła. Występują one w wielu wersjach stylistycznych i kolorystycznych, dlatego każdy inwestor bez problemu znajdzie model idealnie dostosowany do swoich potrzeb i designu obiektu. Najczęściej po takie rozwiązania sięgają jednak właściciele domów jednorodzinnych, których posesja objęta jest dozorem firmy ochroniarskiej.

Jaka najlepsza szyba do drzwi zewnętrznych?

Wybierając szybę do drzwi zewnętrznych, warto zastanowić się, jaką ma ona pełnić funkcję. Jeżeli jej zadaniem jest oświetlenie przedsionka lub korytarza, w którym nie ma okien, warto postawić na dobrze przepuszczalne wersje. Należy jednak sprawdzić, czy zapewniają nam one wystarczającą prywatność i komfort.

Szyba w drzwiach zewnętrznych może być również elementem dekoracyjnym. Wówczas jej design należy dopasować do stylistyki budynku. Na rynku znajdziemy modele, które doskonale wpisują się w klimat zarówno klasycznych, nowoczesnych jak i minimalistycznych brył. Jeżeli jesteś zainteresowany tematem sprawdź więcej na https://okna4ever.pl/