Pikowana sofa Chesterfield sama w sobie jest widowiskowa. Jeśli pokusisz się o mebel w kolorze czerwonym, Twoje wnętrze zyska niespotykany klimat. Myślisz, że taka aranżacja jest zbyt odważna? Być może kiedyś uznano by ją za przejaw nadmiernej oryginalności, jednak obecnie czerwona pikowana sofa robi prawdziwą furorę. W jakich wnętrzach sprawdzi się najlepiej?

Pikowana sofa w kolorze czerwonym — mocny akcent w Twoim wnętrzu!

Czym charakteryzuje się sofa Chesterfield?

Pikowaną sofę Chesterfield rozpoznasz po charakterystycznej sylwetce. Jej oparcie jest niskie i zaokrąglone — płynnie przechodzi w obłe podłokietniki. Mebel wyróżniają także bogate pikowania ozdobione guzikami. Owe guziki mogą być w kolorze tapicerki. Często też ozdobione są one kryształami Swarovskiego.

Siedzenie sofy pokryte jest miękkimi poduchami, które czasami także pokrywają guziki. Sofa Chesterfield w wersji klasycznej wspiera się na niewielkich, finezyjnie wygiętych nóżkach. To właśnie one nadają meblowi lekkości. Sofa może być obita aksamitem lub welurem. Popularne są również modele ze skóry.

Czerwona pikowana sofa Chesterfield — mebel przykuwający wzrok

Czerwona pikowana sofa Chesterfield to mebel nietuzinkowy. Nie tylko ze względu na swój wygląd, ale i kolor. Niewiele osób decyduje się postawić na tak mocny akcent we wnętrzu. My jednak przekonujemy, że warto. Czerwona sofa rozpromienia wnętrze, ożywia je i sprawia, że staje się ono bardziej optymistyczne. Czerwona barwa wyzwala mnóstwo energii! Oczywiście nie musisz od razu inwestować w model o barwie szkarłatu. Czerwień ma mnóstwo odcieni. Możesz wybrać spośród:

  • karmazynu,
  • czerwieni wiśniowej,
  • czerwieni malinowej,
  • czerwieni ceglastej.

Z jakimi kolorami łączyć czerwoną pikowaną sofę Chesterfield?

Czerwień jest kolorem, który zwraca uwagę. Aby nieco złagodzić efekt, możesz pikowaną sofę Chesterfield zestawić z barwami klasycznymi — bielą i czernią. W takim połączeniu mebel prezentuje się po prostu zjawiskowo. Taka aranżacja sprawdzi się w domach nowoczesnych i tam, gdzie właściciele nie stronią od ekstrawagancji.

Kontrastowe zestawienia kolorystyczne nie są jednak dla każdego. Czerwona pikowana sofa Chesterfield polubi się również z szarością. Mebel w towarzystwie szarych poduszek lub dywanu, nadal będzie dominującym elementem wnętrza, jednak straci nieco swojej mocy.

Oczywiście to nie wszystkie połączenia kolorystyczne, które chcemy Ci zaproponować. Jeśli masz dobre wyczucie barw, do czerwonej sofy Chesterfield dobierzesz także pastelowe dodatki. Blady błękit lub zieleń podkreślą urok wyrazistego mebla.

Do jakich wnętrz pasuje czerwona pikowana sofa Chesterfield?

Czerwona pikowana sofa Chesterfield to mebel wymagający. Przede wszystkim przestrzeni, ale także dobrego gustu. Chesterfieldy idealnie pasują do stylistyki glamour. Wraz z puszystym, miękkim dywanem, kryształowym żyrandolem i błyszczącymi bibelotami stworzą niezapomniany klimat. Pamiętaj tylko o tym, aby błyskotek nie było zbyt wiele. W przeciwnym wypadku możesz popsuć cały efekt.

Wnętrza ludwikowskie pokochają czerwoną pikowana sofę Chesterfield. Mebel ten jest wprost do nich stworzony. Aranżacje z pikowaną sofą Chesterfield widuje się nie tylko w domach, ale także w restauracjach czy salonach sukien ślubnych.

Klasyka polubi pikowaną sofę Chesterfield w kolorze czerwonym. Dobierz do niej dywan w stonowanej barwie i drewniane meble — szafy, stoliki i krzesła.

Masywny model pikowanej sofy Chesterfield pasuje również do wnętrz angielskich. Czerwień podkreśli ich niepowtarzalny klimat rodem z XIX wiecznych klubów dla gentelmenów.

Czerwona pikowana sofa Chesterfield nie jest tylko dla wybranych. Coraz częściej widuje się ją w domach, ale także w klubach i salonach piękności. Wyrazista barwa sprawia, że wnętrze zyskuje przyjazny charakter. Odważysz się?

 

Sprawdź naszą ofertę na stronie: http://meblediamante.pl/sofa-chesterfield