W związku z iście wakacyjną aurą policjanci Referatu Wodnego wraz z innymi współpracującymi służbami intensyfikują patrole wodne, mające na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie naszego miasta. W szczególności sprawdzane są miejsca gdzie młodzież kąpie się bez dozoru ratowników oraz prowadzone są działania profilaktyczne, ukazujące zagrożenia płynące z korzystania z tzw. „dzikich kąpielisk”. Policjanci kontrolują również trzeźwość sterników oraz niezbędne wyposażenie ratunkowe na łodziach.

Nasi funkcjonariusze nie zapominają jednak o innych zobowiązaniach. W ramach projektu INT-149 „Monitoring akwenów wodnych na terenie Pomorza zachodniego i Meklemburgii Pomorza Przedniego” kontrolowana jest działalność rybaków naszego rejonu w celu zachowania bioróżnorodności oraz przeciwdziałaniu przestępstw kłusowniczych.


W mijającym tygodniu mieszany patrol Policji oraz Szczecińskiej Straży Miejskiej ujął sprawcę połowu ryb zabronionymi narzędziami połowowymi. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto na sprawcę połowu ryb bez zezwolenia skierowano dwa wnioski o ukaranie do sądu, a sprzęt połowowy został zabezpieczony do dyspozycji Sądu. Ponadto podczas kontroli szczecińskich akwenów policyjni „wodniacy” zatrzymali osobę poszukiwaną, nakładali mandaty karne za niestosowanie się do znaków żeglugowych, braki kamizelek ratunkowych oraz łamanie przepisów o rybactwie.


sierż. sztab. Rafał Nicki/ZKS KMP

  • Szczecińscy wodniacy dbają o bezpieczeństwo podczas wakacji
  • Szczecińscy wodniacy dbają o bezpieczeństwo podczas wakacji