Zatrzymany nietrzeźwy za kierownicą z 3 promilami, który chciał wziąć udział w nielegalnych wyścigach - to jeden z efektów akcji szczecińskich policjantów w piątkowy wieczór. Funkcjonariusze udaremnili próbę nielegalnych wyścigów, które uczestnicy chcieli zorganizować na terenie miasta. Uwagę mundurowych zwróciły gromadzące się w godzinach wieczornych pojazdy na parkingu jednego z centrów handlowych.

W piątkowy wieczór kierowcy blisko 50 pojazdów różnych marek, zgromadzili się na parkingu jednego ze szczecińskich marketów. Do zorganizowania nielegalnych wyścigów zachęcił uczestników z pewnością nie tylko przypływ adrenaliny ale również sprzyjająca pogoda. Wyścigi na drogach publicznych są nielegalne, a osoby biorące w nich udział świadomie stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym. Mundurowi skontrolowali stan trzeźwości kierujących w wyniku czego zatrzymano ,,rajdowca na podwójnym gazie’’, który już stracił swoje prawo jazdy. Alkohol i chęć zaistnienia takiego kierowcy na ,,nielegalnym rajdzie’’ mogła skończyć się tragedią.


Wyścigi uliczne są nielegalne i policjanci z pewnością dołożą wszelkich starań, by takich spotkań było jak najmniej.  Pamiętajmy, że ruch na ulicach, gdzie odbywają się wyścigi, dla innych osób odbywa się normalnie, więc pozostaje pytanie, co takiego musi się wydarzyć, by ci, którzy uwielbiają smak adrenaliny, nieco oprzytomnieli i posmakowali nadmiernych prędkości w miejscach do tego przystosowanych.


ZKS KMP