Świnoujście - idealne miejsce dla całej rodziny

Świnoujście to niezwykłe polskie miasto, położone w całości na wyspach. Wysp jest ponad 40, z czego tylko trzy są zamieszkałe: Wolin, Uznam i Karsibór. Można się tu dostać jedynie promem, co stanowi nie lada atrakcję. Czekają tu na Państwa wyjątkowo piękne plaże, dwunastokilometrowa promenada oraz liczne nadmorskie kurorty. Dodatkowym atutem Świnoujścia jest bliskość Niemiec, gdzie można na przykład pojeździć na rowerze. 

Mieszkania na każdą kieszeń

Świnoujście jest najchętniej wybierane przez osoby, które cenią sobie dostęp do morza i jednocześnie niskie ceny. Koszt noclegu nad morzem może być bardzo wysoki, co odstrasza niektórych turystów. Jeśli więc nie chcesz wydawać zbyt dużo pieniędzy, ten adres okaże się rozsądnym rozwiązaniem. Mamy całą gamę apartamentów na wynajem w Świnoujściu o różnym standardzie. Tanie noclegi można znaleźć na przykład na stronie https://www.baltichome.pl/swinoujscie. Są to między innymi kwatery przy plaży z zachwycającymi widokami. 

Co warto zobaczyć w Świnoujściu?

Świnoujście oferuje szereg atrakcji turystycznych. Przede wszystkim są to oczywiście piaszczyste plaże, których tutaj nie brakuje. W lecie temperatura wody sięga nawet 25 stopni Celsjusza, więc nie trzeba obawiać się nieprzyjemnego chłodu. W Świnoujściu nie brakuje również ciekawych zabytków. Turyści chętnie decydują się na wycieczkę do latarni morskiej. Jest to największa na Pomorzu latarnia morska, która wznosi się na wysokość 68 metrów. Kolejną atrakcją są fortyfikacje, zwłaszcza Fort Anioła i Fort Gerharda, gdzie można obejrzeć wystawy dotyczące twierdzy Świnoujście. Jeśli podczas pobytu pogoda spłata Wam figla, nie martwcie się. Niemal codziennie organizowane są tu rejsy promowe. Można nimi popłynąć do Szwecji, Norwegii, Danii czy Finlandii.

Czas na zagraniczne podróże

Wielką zaletą położenia Świnoujścia jest bliskość Niemiec. Od naszych zachodnich sąsiadów dzieli nas zaledwie piętnaście minut jazdy samochodem (w tym czasie dojedziemy do niemieckiego miasta Ahlbeck). Jest to z pewnością świetny pomysł na wycieczkę pieszą lub rowerową. Ponieważ zarówno Polska, jak i Niemcy należą do Unii Europejskiej, granicę można przekroczyć bez problemu i bez paszportu. Można powiedzieć, że wakacje w Świnoujściu to prawie jak wakacje za granicą.

Świnoujście to idealne miejsce na rodzinne wakacje. Dzieciom spodoba się oceanarium i podziemne miasto. Atrakcji nie brakuje, a piękne plaże i zachęcające do wędrówek szlaki turystyczne gwarantują satysfakcjonujący wypoczynek.