Wzorową obywatelską postawą wykazali się świadkowie zdarzenia drogowego, które miało miejsce wczoraj (11 stycznia bieżącego roku) przy Jasnych Błoniach w Szczecinie. Ujęli sprawcę kolizji oraz pasażera, którzy zaczęli piechotą uciekać z miejsca zdarzenia. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali dwie niepełnoletnie osoby.

11 stycznia 2022 roku, około godziny 16:00 dyżurny szczecińskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia sprawcy zdarzenia drogowego, który według świadków miał być pod wpływem środków odurzających. Wysłani na miejsce zdarzenia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zastali zgłaszającego, świadków oraz ujętych w wyniku pieszego pościgu młodych mężczyzn.

Zaangażowani w interwencję policjanci przeprowadzili na miejscu czynności procesowe, zabezpieczyli ślady, ustalili świadków i prawdopodobny przebieg całego zdarzenia, ujawniając i zabezpieczając zabronione środki odurzające. 17 – letni sprawca kolizji został zatrzymany i pobrano od niego krew do dalszych badań. Policjanci z Komisariatu Policji Szczecin – Niebuszewo prowadzą w tej sprawie czynności wyjaśniające.

Świadkowie zdarzenia wykazali się wzorową obywatelską postawą i odpowiedzialnością. Dzięki ich czujności nieodpowiedzialnemu kierowcy to zdarzenie nie ujdzie na sucho.

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z przepisów. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o wszelkich niepokojących zdarzeniach. Policjanci sprawdzą otrzymany sygnał!

 

ZKS KMP

  • Nieodpowiedzialny kierujący ujęty chwilę po zdarzeniu. Brawa za obywatelską postawę
  • Nieodpowiedzialny kierujący ujęty chwilę po zdarzeniu. Brawa za obywatelską postawę
  • Nieodpowiedzialny kierujący ujęty chwilę po zdarzeniu. Brawa za obywatelską postawę