Rynek roi się od środków na potencję dla mężczyzn. A co na libido dla kobiet?

Libido jest ściśle związane z podnieceniem i satysfakcjonującym życiem seksualnym. Jego spadek może poważnie zagrozić związkowi. Co więcej, dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. O ile jednak niebieskie tabletki często stają się środkiem pierwszej pomocy w przypadku zaburzeń erekcji, to jakie tabletki na zwiększenie libido oferuje się kobietom? Sprawdzamy. 

Przyczyny niskiego libido - czy tabletki na zwiększenie libido mogą je wyeliminować?

Apetyt na seks, czyli libido, to swego rodzaju siła biologiczna, która popycha ludzi do zaspokajania napięcia seksualnego. Zaburzenia erekcji u mężczyzn szybko „naprawiają” leki na libido z sildenafilem, znane jako niebieskie pigułki. Jest to jednak działanie tymczasowe, ograniczone czasem działania leku w organizmie. Być może zatem lepiej szukać przyczyn i starać się je wyeliminować, niż maskować skutki tychże problemów.

W przypadku kobiet sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ jak dotąd mało słyszy się o lekach na potencję dla płci pięknej. Poza tym opracowanie tabletek na libido nie jest łatwe, ponieważ popęd seksualny leży nie tylko w sferze fizycznej i biologicznej, ale także psychicznej, a nawet społecznej. Nasze libido jest bowiem zależne także od wzajemnych relacji między partnerami, ich gotowości do spełniania oczekiwań „łóżkowych”, ale nie tylko. Ba! Ma związek także z religijnością czy ogólnym kontekstem sytuacyjnym.

Tabletki na libido dla kobiet, jak i mężczyzn w formie suplementów diety dostarczają organizmowi brakujących mikro i makroelementów, a dodatkowo innych cennych substancji, które wspierają funkcjonowanie narządów płciowych. 

Co zawierają tabletki na potencję u kobiet, czyli sojusznicy popędu seksualnego

Z medycznego punktu widzenia przyczyną spadku libido u kobiet są najczęściej nieprawidłowości hormonalne. Celem producentów suplementów diety jest dobór składników, które przyczynią się do przywrócenia jej równowagi. Bardzo przydatnym pierwiastkiem w preparatach na kobiece libido jest cynk, witamina B6 i niacyna, które wspierają prawidłowy poziom testosteronu we krwi oraz regulują aktywność hormonalną. Korzystnie wpływają także l-arginina i n-acetyl tyrozyna.  

Tabletki na libido dla kobiet wzbogaca się innymi cennymi składnikami. Przykładowo w preparacie dostępnym w sklepie Lab One znajdziemy korzeń maca i eurycoma oraz cenny shilajit mumio. Korzeń maca poprawia ukrwienie narządów płciowych, a w przypadku mężczyzn wpływa również na ruchliwość plemników. Ekstrakt z korzenia eurycoma przyczynia się do zwiększenia produkcji testosteronu w organizmie i redukuje poziom kortyzolu, który zwłaszcza przed miesiączką powoduje wahania nastroju. Z kolei mumio działa jak silny biostymulator, dostarczając energii.

Naturalni sprzymierzeńcy kobiecego libido - te produkty włącz do swojej diety

Jeśli chcesz poprawić swoje życie seksualne, przyjrzyj się swojej diecie. Są bowiem takie produkty spożywcze, które osłabiają ochotę na seks, jak i takie, które ją podsycają. Wyeliminuj wszelkie używki oraz nadmiar kawy czy herbaty - zarówno kofeina, jak i teina spożywane w nadmiarze negatywnie wpływają na nasz organizm. Korzystnie na układ rozrodczy wpływają natomiast produkty bogate w cynk (chude mięso, zwłaszcza czerwone i białe, jaja, ryby), selen (ryby, otręby, płatki owsiane,  brokuły), witaminę E (oleje, orzechy, pestki dyni, awokado) czy mangan (rośliny strączkowe, banany, rodzynki).

Nie zapomnij o naturalnych afrodyzjakach! Pieprz i chilli dodadzą pikanterii nie tylko potrawom. Wykorzystaj także dostępny w każdej kuchni (i znany już od stuleci ze swoich właściwości) lubczyk. Z kolei imbir i cynamon pobudzą zmysły i dodadzą ci sił witalnych w łóżku. Nie zapomnij o szafranie - ta roślina pozwala paniom odczuwać więcej przyjemności z miłosnych uniesień.