Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Funkcjonariuszka z WP KMP w Szczecinie zorganizowała spotkanie w ramach bezpiecznych wakacji dla osób małoletnich ze Specjalistyczno-Opiekuńczej Placówki Wsparcia Dziennego Caritas "Zdroje" przy ul. Młodzieży Polskiej w Szczecinie.

Spotkanie odbyło się we współpracy z przedstawicielami ENEA Operator, którzy również prowadzą szereg działań w obszarze prewencji i edukacji najmłodszych w ramach programu "Nie taki prąd straszny".

Wspólne działania miały charakter pogadanki, podczas której przypomniano o zasadach bezpieczeństwa, których przestrzeganie jest nieodzownym elementem podczas spędzania wolnego czasu zarówno w domu, na podwórku jak i nad wodą. Mimo znajomości  i przestrzegania wszystkich zasad bezpieczeństwa,  zdarza się, że zostajemy poszkodowani przez inną osobę, która jest na bakier z przedmiotowymi zasadami. Wówczas dobrze jest pamiętać o numerach alarmowych i umiejętności udzielenia pomocy przedmedycznej. Takie też zajęcia praktyczne, zostały przeprowadzone przez wolontariuszy z ENEA Operator.

Na zakończenie spotkania osoby małoletnie otrzymały drobne upominki, opaski odblaskowe oraz sakiewki ze specjalnym zapięciem bezpieczeństwa.

 

mł.asp. Monika Malińska/ZKS KMP