Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Funkcjonariuszka Wydziału Prewencji Komisariatu Szczecin-Pogodno spotkała się z dziećmi z Hipciowego Przedszkola.

Na początku spotkania dzieci dowiedziały się czym zajmują się policjanci, jak są umundurowani oraz jakie posiadają wyposażenie do codziennej służby.

Po prezentacji sprzętu policjantka przeprowadziła z najmłodszymi prelekcje na temat tego jak bezpiecznie spędzić wakacyjny czas. Maluchy dowiedziały się jak należy zachowywać się nad wodą, w górach, w mieście oraz w domu.

Poruszony został również bardzo ważny temat, co należy zrobić w przypadku zgubienia się zarówno na świeżym powietrzu jak i w centrum handlowym. Policjantka rozmawiała z dziećmi o tym co należy zrobić jak osoba nieznajoma chce z nami porozmawiać lub nam coś pokazać, bądź gdzieś nas zabrać.

Omówione zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drodze jako najmłodszy pieszy uczestnik ruchu drogowego. Na spotkaniu przedszkolaki poznały numer alarmowy pod jaki należy dzwonić, aby uzyskać pomoc.

Wszystkie dzieci brały aktywny udział w zajęciach, bardzo chętnie odpowiadając na zadawane pytania oraz opowiadając ciekawe historie. Zarówno maluchy jak i Panie przedszkolanki wykazały żywe zainteresowanie ARTYSTYCZNYM przeWODNIKiem „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”.

 

st. post. Aleksandra Socha/ZKS KMP