Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Ubezpieczenie iPhone’a – co warto wiedzieć?

Nowoczesne smartfony często kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Z tego powodu po zakupieniu takiego sprzętu warto zainteresować się jego ubezpieczeniem. W przypadku telefonów istnieje kilka opcji objęcia ich ochroną. Jaka polisa na iPhone’a sprawdzi się najlepiej w konkretnym przypadku?

Ubezpieczenie w momencie zakupu

W momencie zakupu istnieje możliwość zakupienia przedłużonej gwarancji. Działa ona na takich samych zasadach, jak jej podstawowa wersja. W przypadku telefonów iPhone ochrona producenta trwa zaledwie 12 miesięcy, dlatego opcja dokupienia kolejnego roku ubezpieczenia cieszy się dużą popularnością. Czasami znaleźć można oferty dotyczące nawet trzykrotnie dłuższego czasu.

Trzeba jednak pamiętać, że taka polisa jest dostępna tylko w momencie zakupienia sprzętu. W innym przypadku będzie on potraktowany jako używany, a więc opcja zakupienia przedłużonej gwarancji wygaśnie. Wówczas konieczne jest skorzystanie z innych form ubezpieczenia, na przykład polisy mieszkaniowej czy tej, która jest dostępna jedynie dla przedsiębiorców. Sprzęty elektroniczne podlegają także innym pakietom, w tym również ochronie obowiązującej podczas zagranicznych wyjazdów.

Ubezpieczenie ruchomości mieszkaniowych

Ubezpieczenie iPhone’a jest możliwe również podczas kupowania polisy na mieszkanie. Wówczas trzeba zdecydować się na wariant rozszerzony, który pozwala na zabezpieczenie wszelkich ruchomości znajdujących się w lokalu. Mowa tu zarówno o sprzętach elektronicznych, takich jak telewizor, kuchenka czy właśnie smartfon, jak i meblach, dekoracjach lub nawet rowerze. Zakres tej formy polisy jest bardzo szeroki, a cena – niewielka. Przed zakupieniem ochrony trzeba jednak zorientować się w tym, co dokładnie obejmuje i jakie wyłączenia wchodzą w jej skład.

Ubezpieczenie ruchomości domowych obowiązuje głównie w przypadku zdarzeń losowych, takich jak zalanie czy pożar. Działa ono zatem w nieco inny sposób niż przedłużona gwarancja. Jest to jednak najtańsze rozwiązanie, które pozwala na zabezpieczenie także wielu innych przedmiotów po zapłaceniu tylko jednej składki. Więcej o ubezpieczeniu iPhone w polisie na mieszkanie dowiesz się tutaj: https://rankomat.pl/nieruchomosci/ubezpieczenie-iphone.

Polisa firmowa

Jeśli iPhone jest sprzętem firmowym, istnieje możliwość objęcia go specjalnym ubezpieczeniem dostępnym wyłącznie dla przedsiębiorców. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, szczególnie w sytuacji, gdy firma dysponuje kilkoma lub nawet kilkudziesięcioma smartfonami wymagającymi dodatkowej ochrony. Takie sprzęty są wykorzystywane w celu służbowych niezwykle często, dlatego na rynku pojawia się wiele ofert dotyczących ich ubezpieczenia. Niektóre z nich znajdziesz na stronie https://rankomat.pl, gdzie z łatwością porównasz dostępne propozycje i wybierzesz taką, która spełnia Twoje oczekiwania pod względem finansowym i zakresu ochrony. A wszystko to zupełnie bez wychodzenia z domu.

Zakres ochrony – co opłaca się najbardziej?

Ubezpieczając iPhone’a, trzeba pamiętać o tym, że każda polisa ma nieco inny zakres. Ubezpieczenie mieszkaniowe i przedłużona gwarancja znacznie się od siebie różnią. Warto więc przeanalizować szczegóły konkretnej ochrony i sprawdzić, czy są one adekwatne do ceny oraz Twoich wymagań. Niektórym osobom wystarczy bowiem jedynie zabezpieczenie iPhone przed uszkodzeniem w wyniku zalania nieruchomości, podczas gdy inne chcą zabezpieczyć się także przed wysokimi kosztami związanymi np. z upadkiem smartfona z dużej wysokości.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują wiele produktów, które pozwalają na wypłacenie produktów w razie uszkodzenia lub kradzieży smartfona. Sprzęty tego typu wchodzą np. w zakres polis stworzonych z myślą o turystach. Wówczas ochrona obowiązuje przez zaledwie kilka dni lub tygodni, ale obowiązuje także na terenie innych krajów. Zazwyczaj jednak wykupienie polisy dotyczącej smartfona wiąże się z dość dużym kosztem ze względu na fakt, że są to produkty stanowiące rozszerzenia do standardowych ubezpieczeń.