Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Dzisiaj odbyło się webinarium pn „ Służba w Policji bez tajemnic – prosta ścieżka do zostania policjantem”. Uczestniczyli w nim funkcjonariusze zachodniopomorskiego garnizonu oraz tegoroczni maturzyści, uczniowie klas mundurowych naszego województwa. Spotkanie miało na celu przybliżenie informacji na temat naszej formacji oraz zaproponowanie młodzieży wstąpienia w nasze szeregi, jako alternatywy dalszego rozwoju zawodowego.

Dziś, o godz. 10:00 odbyło się webinarium, w którym uczestniczyli uczniowie klas mundurowych z całego województwa zachodniopomorskiego. Absolwenci szkół średnich za parę dni przystąpią do egzaminu dojrzałości, a później będą podejmować pierwsze dorosłe decyzje dotyczące ich rozwoju zawodowego i planów na przyszłość. To idealny czas, dla niezdecydowanych, aby podjąć ostateczną decyzję, co chcą robić dalej. Zachodniopomorscy policjanci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tym, którzy nie sprecyzowali jeszcze swoich planów postanowili przybliżyć specyfikę naszej służby oraz omówić wymagania i procedurę dotyczącą przyjęć do Policji.

Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa spotkanie odbyło się oneline. Uczestniczyło w nim blisko blisko 70 absolwentów zachodniopomorskich szkół średnich o profilu mundurowym oraz policjanci z Zespołu Prasowego KMP Szczecinie i funkcjonariusz z Zespołu Doboru i Rezerwacji Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Szczecinie.

Mundurowi z KMP w Szczecinie zachęcając młodzież do wstąpienia w nasze szeregi omówili możliwości i drogi rozwoju, jakie daje nasza formacja. Przedstawili strukturę Policji oraz omówili specyfikę poszczególnych wydziałów, prezentując również krótkie filmy ukazujące codzienną służbę na poszczególnych stanowiskach.

Przedstawiciel Zespołu Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Szczecinie omówił kwestie dotyczące wymagań i warunków przyjęcia do służby w Policji oraz poszczególne etapy rekrutacji kandydatów.

Na koniec spotkania funkcjonariusze odpowiadali na pytania młodzieży dotyczące min. przebiegu służby w Policji oraz możliwości rozwoju i doskonalenia.

Drodzy Maturzyści, przed Wami egzamin, który kończy pewien etap w życiu i równocześnie rozpoczyna kolejny.

Życzymy Wam powodzenia na egzaminie dojrzałości.

 

Jeżeli nadal zastanawiasz się jaką drogę rozwoju zawodowego wybrać, proponujemy Ci wstąpienie w szeregi naszej ponad 100 tys. formacji. To zawód dla ludzi wyjątkowych, którzy w codziennym życiu przestrzegają zasad moralnych.

Szczegółowe informacje na temat przyjęć do Policji znajdują się poniżej:

https://zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/aktualnosci/32612,Zostan-policjantem.html

 

 

  • policjanci z  Zespołu Prasowego KMP w Szczecinie
  • policjant z Zespołu Doboru i Rezerwacji Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia  KWP w  Szczecinie.
  • okładka ulotki