Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Z okazji Dnia Babci i Dziadka funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, na ul. Staszica przy targowisku Manhattan, wręczali małe upominki w postaci opasek odblaskowych oraz toreb materiałowych wielokrotnego użytku z elementami odblaskowymi.

Działania profilaktyczne z okazji Dnia Babci i Dziadka są już „tradycją”, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród seniorów. W ciągu całego roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie prowadzą działania profilaktyczne, które głównie skierowane są przede wszystkim do osób w wieku 60+.

Wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo starszych osób. Zwracajmy szczególną uwagę podczas poruszania się po drodze zwłaszcza po zmierzchu. W czasie rozdawania opasek odblaskowych funkcjonariusze słyszeli słowa od seniorów „ ja po zmierzchu to już z domu nie wychodzę”. Według przepisu Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym w Polsce obowiązuje używanie elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, my jednak zachęcamy do korzystania z elementów odblaskowych również w obszarze zabudowanym.

Mamy zimową porę roku, co wiąże się z ciężkimi warunkami na drodze zarówno dla pieszych jak i kierujących pojazdami. Najmniejszy element odblaskowy powoduje to, że jesteśmy lepiej widoczni dla kierujących pojazdami. Stosujmy się również do kilku prostych zasad podczas poruszania się po drodze.

Zwracamy się z apelem do seniorów, aby przede wszystkim rozglądali się na wyznaczonym przejściu dla pieszych, nie przebiegali przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz stosowali się do sygnalizacji świetlnej.

W tym szczególnym dniu wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy przede wszystkim dużo zdrowia i wszystkiego najlepszego.

 

sierż.sztab. Natalia Misiewicz

asp. sztab. Krzysztof Prostko/ZKS KMP