Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Policjantem jest się przez całą dobę, co swoją postawą potwierdziło już wielu szczecińskich funkcjonariuszy. Kolejnym przykładem na potwierdzenie tych słów jest reakcja policjantki z Komisariatu Szczecin Niebuszewo, która jadąc do służby zatrzymała nietrzeźwą kierującą.

W minionym tygodniu policjantka z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą KP Niebuszewo, sierż. Marta Sochacka jadąc do służby zauważyła na swojej drodze pojazd, który wzbudził u niej podejrzenia.

Kierująca samochodem osobowym wymusiła na policjantce pierwszeństwo, a następnie zahaczając o krawężnik kontynuowała jazdę, nie utrzymując prawidłowego toru jazdy. Swoim zachowaniem i sposobem prowadzenia auta, wzbudziła u policjantki podejrzenie, że może być nietrzeźwa.

W związku z tym sierż. Marta Sochacka poinformowała o wszystkim Oficera Dyżurnego dalej jadąc za osobowym Audi. Po zatrzymaniu samochodu na parkingu policjantka podbiegła do auta, przedstawiając się oraz uniemożliwiając dalszej jazdy kobiecie. Na miejscu szybko zjawili się umundurowani funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego. Kobietą okazała się 50 - latka, która w organizmie miała blisko promil alkoholu.

Kierująca od razu straciła prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności

Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący na drodze stanowią zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Widząc, że osoba pijana chce prowadzić samochód powinniśmy stanowczo zareagować i jej to uniemożliwić.

 

ZKS KMP