Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Policjanci kolejny raz ostrzegają seniorów przed oszustami, którzy najczęściej działają metodami „na policjanta” lub „na wnuczka”. W minionym tygodniu na terenie Szczecina jedna z seniorek straciła swoje oszczędności. Policjanci ostrzegają przed oszustami i apelują o wzmożoną ostrożność.

Ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Uczulmy ich jak mają reagować w takich sytuacjach, czego bezwzględnie nie powinni robić i na co zwrócić uwagę.

Do oszustw doszło na terenie naszego miasta w ciągu kilku ostatnich dni. Na szczęście wielu seniorów zachowało czujność i nie uwierzyło w słowa fałszywych policjantów, którzy w trakcie rozmów telefonicznych są bardzo przekonywający i pewni siebie. Jedna z seniorek niestety uwierzyła w wymyśloną historię o tym, że jej pieniądze są zagrożone, przekazując kilkadziesiąt tysięcy złotych przestępcom.

 

PAMIĘTAJ!

Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem! Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust! Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN i haseł! Natychmiast poinformuj o tym Policję.


 

ZKS KMP

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.33 MB)