Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali kierującego osobowym BMW, który na ich oczach wprowadzał swój pojazd w niekontrolowany poślizg. Mundurowi w tym czasie pomagali w obsłudze zdarzenia drogowego z udziałem rannych w centrum miasta. Funkcjonariusze zatrzymali mu już prawo jazdy i teraz będzie tłumaczył się w sądzie.

W miniony weekend policjanci ze szczecińskiej „drogówki” pomagali kolegom z innego patrolu w obsłudze zdarzenia drogowego z udziałem osób rannych. W pewnym momencie zauważyli, jak kierujący przejeżdżającego obok BMW, widząc policyjne radiowozy wjechał na skrzyżowanie dodając gwałtownie gazu i manipulując nim wprowadzał pojazd w niekontrolowany poślizg boczny, stwarzając tym samym zagrożenie w ruchu drogowym.

Policjanci niezwłocznie odstąpili od czynności i udali się za kierującym. Po chwili został zatrzymany do kontroli. Nie przyznawał się do popełnionego czynu. W związku z tym, że kierujący wykazał się brakiem wiedzy w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, stwarzając realne zagrożenie policjanci odstąpili od postępowania mandatowego, kierując wniosek do sądu o ukaranie, a mieszkańcowi Szczecina zatrzymali już prawo jazdy. Teraz będzie tłumaczył się w sądzie.

 

ZKS KMP