Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Dla wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców był to ciężki początek nowego roku szkolnego ze względu na ograniczenia dotyczące COVID - 19. Rozpoczęcie roku szkolnego przez jakiś czas było jedną wielką niewiadomą. Policjanci szczecińskiej komendy mimo panujących warunków musieli się odpowiednio przygotować do nowego roku szkolnego.

Przed rozpoczęciem roku szkolnego sprawdzone zostało oznakowanie pionowe oraz poziome wyznaczonych przejść dla pieszych przed szkołami w naszym mieście. Początek roku szkolnego spowodował zdecydowany wzrost natężenia ruchu kołowego jak i pieszego w rejonach placówek oświatowo - wychowawczych.

W minionym tygodniu w godzinach rannych oraz popołudniowych można było zauważyć patrole policji w pobliżu szkół. Głównym celem funkcjonariuszy było przede wszystkim przeprowadzenie przedsięwzięć zapewniających właściwy nadzór nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół, ale i również na drogach do nich prowadzących.

Policjanci zwracali również uwagę na autobusy i busy, które przewoziły dzieci oraz młodzież do placówek oświatowych. Sprawdzali uprawnienia oraz stan trzeźwości osób, które poruszały się pojazdami w pobliżu szkół. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy dzieci oraz młodzież korzystają prawidłowo z pasów bezpieczeństwa. Weryfikacji również zostały poddane miejsca zagrożone, które zostały naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w rejonie placówek oświatowych.

 

sierż. sztab. Natalia Misiewicz/ZKS KMP