Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Do groźnej sytuacji na drodze z udziałem dziecka doszło wczoraj, (27 lipca br.). Na szczęście dzięki czujnej i prawidłowej reakcji szczecińskiego policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, nie doszło do tragedii. Policjanci apelują o zwiększoną czujność w pilnowaniu swoich pociech.

Do niebezpiecznej sytuacji na drodze doszło wczoraj, (27 lipca br.) w godzinach popołudniowych, na ul. Wyzwolenia. Policjant ze szczecińskiej drogówki, który jechał na zdarzenie drogowe, był świadkiem wejścia na ruchliwą jezdnię kilkuletniego dziecka. Widząc tą sytuację mł. asp. Krzysztof Kuligowski natychmiast zajechał radiowozem drogę, tak aby nie doszło do potrącenia dziecka. Następnie funkcjonariusz wybiegł z pojazdu, aby w sposób bezpieczny zabrać chłopca ze środka jezdni. Równolegle w tym czasie do małoletniego podbiega kobieta, która była świadkiem tej groźnej sytuacji. Po chwili przestraszony chłopiec był już rekach swojej mamy, której uciekł podczas zabawy na podwórku.

Sytuacja ta daje nam wyraźny sygnał o tym, jak istotna jest ostrożność, koncentracja i troska o bezpieczeństwo innych. Chwila nieuwagi może prowadzić do nieszczęścia i mieć tragiczne skutki. Tym razem los okazał się łaskawy, ale pamiętajmy, że w dużej mierze jest on zależny od naszego zachowania. Wzmóżmy swoją czujność i zdolność przewidywania nawet najmniej prawdopodobnych sytuacji.

 

 

ZKS KMP