Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w miniony weekend sprawdzali stan trzeźwości kierujących na terenie naszego miasta, ale nie tylko. Mundurowi ujawnili blisko dwustu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Działania były prowadzone na głównych drogach wjazdowych i wyjazdowych z miasta. Dla wzorowych kierowców, którzy podczas jazdy byli trzeźwi funkcjonariusze szczecińskiej drogówki wręczali małe upominki w postaci jednorazowych alkoholtestów.

Pamiętajmy, że alkohol znacznie pogarsza naszą koordynację ruchową w związku z czym zmniejsza naszą szybkość na podjęcie jakiejkolwiek reakcji na drodze. Każda ilość spożytego alkoholu ma wpływ na nasz organizm oraz jego funkcjonowanie. Niektórzy kierowcy wychodzą z założenia, że mocna kawa, zimny prysznic czy tłusty posiłek postawią nas na nogi. Może być to mylne uczucie, że dobrze się czujemy i jesteśmy w stanie prowadzić samochód. To wszystko nie sprawi, że w ciągu sekundy wytrzeźwiejemy.

W czasie weekendowych działań szczecińskiej drogówki zatrzymano kierujących, którzy byli pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających. Policjanci ujawnili również sześciu kierowców, którzy prowadzili pojazdy nie mając do tego urawnień. Przez długi weekend funkcjoniusze przerwali również jazdę dziewięciu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o tzw. "50+". Łącznie mundurowi zatrzymali blisko dwadziedzieścia blankietów praw jazdy.

Apelujemy do wszystkich, aby zdjąć nogę z gazu, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, i pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu, bądź środka działającego podobnie Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do stanu swojej trzeźwości, sprawdźmy to na najbliższym komisariacie. To nic nie kosztuje, a może uratować życie Twoje i innych.

 

st. sierż. Natalia Misiewicz/ZKS KMP

  • Policjantka podczas działań "Bezpieczny Weekend"
  • Policjant badający stan trzeźwości kierujących
  • Policjant mierzący prędkość
  • Policjanci podczas działań weekendowych
  • Policjant wręczający kierowcy alkoholtest