Przeszłość i przyszłość Bitcoin

Czytając wiadomości Bitcoin można dojść do wniosku, że obecnie cały czas coś się dzieje. Bitcoin przeżywał swoje wzloty i upadki, a obecnie wielu międzynarodowych ekspertów uważa, że nadchodzi moment w którym Bitcoin znowu zacznie zyskiwać na znaczeniu. Spoglądając na historię tego jak szybko zyskiwał na popularności można odnieść wrażenie, że ta waluta wciąż ma duży potencjał na to, aby stać się ciekawą alternatywą dla osób chcących uniknąć problemów z inflacją w przypadku typowej waluty dystrybuowanej przez bank centralny.

Przeszłość i powstanie Bitcoin

Początki Bitcoin sięgają roku 2009, w styczniu wymienionego roku pojawił się pierwszy klient Bitcoin, który został udostępniony na licencji open source. Za 1 dolara amerykańskiego można było wtedy kupić ponad 1000 bitcoinów, dzisiaj kurs Bitcoin całkowicie się odwrócił i to właśnie Bitcoin jest znacznie droższy od dolara amerykańskiego. Początkiem roku 2011 nastąpiło zrównanie ceny Bitcoina z ceną dolara. Końcem roku 2013 cena Bitcoina skoczyła do olbrzymiej sumy 1000 dolarów za jednego Bitcoina. W roku 2014 pierwsze duże firmy zaczynają akceptować płatności za pomocą bitcoinów, między innymi NewEgg i Dell. Również Wikipedia w 2014 zaczyna akceptować dotacje za pomocą tej kryptowaluty. Następuje prężny rozwój kryptowalut, pojawiają się kolejne na kanonie popularności Bitcoina.

Obecnie

Bitcoin zyskuje na popularności i kolejne firmy wprowadzają możliwość płatności za pomocą kryptowaluty. Kupując na Amazon można już płacić za pomocą bitcoinów, a dzięki zaawansowanej wyszukiwarce i przejrzyście wyglądającej mapie na stronie coinmap.org można odnaleźć firmy znajdujące się w naszej okolicy, które akceptują tego typu płatności. Jeśli więc ktoś posiada bitcoiny na zbyciu to nie powinien mieć problemu, aby zacząć je wydawać na różnorakie usługi, niekoniecznie związane ze światem elektronicznym i wirtualnymi inwestycjami.

Przyszłość Bitcoina

Różni eksperci szacują odmiennie to jak będzie wyglądał kurs bitcoin w niedalekiej przyszłości. Będzie to zależeć głównie od zainteresowania ludzi inwestycjami w kryptowalutę oraz czy duże przedsiębiorstwa i wielcy inwestorzy skuszą się na to, aby zakupić duże ilości bitcoinów w celach związanych z inwestycjami lub handlem. Bez wątpienia należy powiedzieć, że Bitcoin jest wciąż najpopularniejszą kryptowalutą ze wszystkich kryptowalut i ciężko będzie to zmienić w najbliższej przyszłości. Nawet zapowiadana nowa kryptowaluta przez Facebook będzie miała trudności z pokonaniem Bitcoina pod względem popularności.