Dociekliwość i spostrzegawczość funkcjonariuszy z Referatu Wywiadowczego KMP w Szczecinie kolejny raz przyniosła pożądany efekt. Policjanci chwilę po dokonanym przestępstwie zatrzymali jego sprawcę. 39 – latek, który w przeszłości był już notowany, odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wywiadowcy patrolując lewobrzeżną część miasta, zauważyli jak przy jednym ze sklepów stoją dwie przestraszone i zdezorientowane osoby. Dociekliwi policjanci sprawdzili powód zachowania kobiety i mężczyzny. Jak się okazało byli to pracownicy marketu, w którym przed chwilą doszło do zuchwałej kradzieży rozbójniczej.

Sprawca podczas ucieczki wbiegł do innego sklepu, a następnie wszedł do autobusu, którym odjechał. Funkcjonariusze znając trasę przejazdu autokaru, natychmiast ruszyli w pościg. Po krótkiej penetracji terenu zauważyli opisywany autobus ze siedzącym w środku mężczyzną, który odpowiadał rysopisowi sprawcy.

Policjanci bez chwili zawahania wykorzystując moment postoju autokaru na czerwonym świetle, podjęli interwencję skutecznie zatrzymując 39 – latka. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze odzyskali również skradzione mienie.

Nietrzeźwy mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań, a w tym czasie policjanci z Komisariatu Pogodno zbierali materiał dowodowy w sprawie. 39 – latek został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, za co według kodeksu karnego grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

ZKS KMP


Geek ElasticSearch