Prowadzenie bloga stało się nie tylko modne, ale coraz częściej jest również dochodowe. Polska blogosfera rośnie w siłę, przez co konkurencja na niej również staje się coraz bardziej zażarta. Wyróżnić się w takim tłumie blogerów nie jest łatwo, ale pomóc w tym może skuteczne pozycjonowanie bloga - przekonuje właściciel pozycjonowanie Poznań. Jakie działania podjąć, by nasz blog był wysoko w wynikach wyszukiwań? Wystarczy do tego 5 kroków!

Słowa kluczowe w pozycjonowaniu bloga

Żeby prawidłowo pozycjonować swój blog na najważniejsze branżowe frazy, należy je w pierwszej kolejności poznać. Można zrobić to przy pomocy specjalnych narzędzi do wyszukiwania słów kluczowych lub użyć wyszukiwarki Google, która sama podpowie, które frazy będą dla nas ważne.

W swoim planie działania warto uwzględnić zarówno najpopularniejsze frazy, jak i te, które mogą dostarczyć nam odbiorców w niedalekiej przyszłości. Należy przy tym pamiętać, że schemat wpisywanych zapytań do wyszukiwarki uległ w ostatnich latach sporym zmianom - coraz częściej wpisujemy całe pytania zamiast pojedynczych słów kluczowych.

Elementy SEO w tekście

Kiedy poznamy już słowa kluczowe, które będą ważne w kontekście naszego bloga, należy zacząć umieszczać je w publikowanych wpisach. Warto przy tym zachować naturalność i umiarkowanie, ponieważ niewłaściwe używanie słów kluczowych w teście może przynieść rezultat odwrotny od oczekiwanego.

Słowa kluczowe to nie jedyne elementy SEO, które należy umieścić w tekście. Warto zastosować również strukturę nagłówków (od h1 do h6), pogrubienia, a także wypunktowania. Koniecznie należy zamieścić we wpisie również zdjęcia i tabele, które pozytywnie wpływają na odbiór tekstu przez Google.

Optymalizacja techniczna strony

Techniczna strona witryny ma ogromne znaczenie w kontekście jej pozycjonowanie, zasada ta dotyczy również blogów - przekonują specjaliści od pozycjonowania z Poznania. Warto zadbać przede wszystkim o przejrzystość samej strony, a także skrócić jej czas ładowania. Coraz więcej użytkowników decyduje się obecnie na korzystanie z blogów na smartfonie, dlatego należy zapewnić im mobilną wersję strony.

Metadane mają znaczenie w pozycjonowaniu

Ustawienie odpowiedniego titul oraz właściwych meta description ma ogromne znaczenie dla pozycjonowania witryny. Nie warto o tym zapominać w przypadku blogów, których również to dotyczy. Wystarczy poświęcić na to kilka minut przed opublikowaniem wpisu, a rezultaty takich działań będą bardzo pozytywne.

Pozycjonowanie bloga - 5 kroków, jak to robić dobrze

Koniecznie należy zwrócić uwagę, by w tytule i opisie witryny pojawiły się słowa kluczowe, które znajdują się również w tekście. Ułatwi to zadanie wyszukiwarce Google, która szybciej sprawdzi, co potencjalny odbiorca może na niej znaleźć. Taka pomoc zostanie nagrodzona przez umieszczenie witryny wyżej w wynikach wyszukiwań.

Linkowanie wewnętrzne

To bardzo przydatna funkcja, która pozytywnie wpływa na pozycjonowanie bloga - przekonuje właściciel agencji Pozycjonowanie Poznań. Po zamieszczeniu wpisu, warto odszukać wcześniejsze publikacji i linki do nich wpleść w treść nowego wpisu.

Takie działanie ma pozytywny wpływ nie tylko na pracę robotów Google, ale również bardzo sprzyja samym użytkownikom. Chętnie decydują się oni na dłuższe pozostanie w witrynie, jeśli w tekście pojawia się odnośnik do innego wpisu, który jest powiązany tematycznie. Im więcej czas spędzą oni na naszym blogu tym lepiej, ponieważ w oczach Google stajemy się bardziej wiarygodni.