Od minionej środy 14 sierpnia do niedzieli 18 sierpnia br. trwały ogólnopolskie działania „Sierpniowy weekend”. Był to czas wzmożonej pracy dla szczecińskich policjantów, którzy strzegli porządku i bezpieczeństwa na ulicach naszego miasta. Funkcjonariusze podsumowali działania.

Podczas sierpniowego weekendu szczecińscy mundurowi kontrolowali prędkość pojazdów, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów, a także sprawdzali czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

W wyniku prowadzonych wzmożonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu ponad 20 nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Przez pięć dni sierpniowego weekendu zatrzymali łącznie blisko 50 blankietów prawa jazdy, w tym 35 za przekroczenie dozwolonej prędkości o tzw. „50+” w terenie zabudowanym.

Niechlubnymi przykładami rażących przekroczeń prędkości są kierujący samochodem osobowym i motocyklem, którzy w minioną sobotę przekroczyli dozwoloną prędkość o blisko 65 km/h.

Pomimo nieustannych apeli oraz szeroko prowadzonych działań profilaktycznych, funkcjonariusze zatrzymali także kierujących, którzy nie stosują się do orzeczonych zakazów sądowych, kierują pomimo braku uprawnień oraz cofnięcia uprawnień.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek za kierownicą.

 

ZKS KMP


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.