Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, zabezpieczyli blisko 9 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na prawie 10 tys. złotych.

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w trakcie prowadzonych czynności ujawnili papierosy bez akcyzy. 48 - latek w pomieszczeniu gospodarczym przechowywał kilkaset paczek z nielegalnymi papierosami.

Po przeszukaniu pomieszczeń piwnicznych należących do szczecinianina, funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 9 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy.


Wprowadzenie do obrotu takiej ilości papierosów mogłoby narazić Skarb Państwa na uszczuplenie należności podatkowej w wysokości blisko 10 tysięcy złotych.


Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut z kodeksu karno - skarbowego. Za złamanie przepisów grozi mu wysoka kara grzywny.

 

ZKS KMP


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.