Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Bezpieczne wakacje 2019 – pod takim hasłem szczecińscy policjanci w miniony weekend prowadzili działania, by zapewnić porządek i bezpieczeństwo korzystającym z urlopów letnikom. W ramach czynności mundurowi zatrzymali sprawców przestępstw, a także ujawnili szereg wykroczeń uciążliwych społecznie.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w pierwszy weekend lipca przeprowadzili nocne działania prewencyjno – kontrolne w rejonie miejsc wypoczynku oraz lokali rozrywkowych w Szczecinie. Funkcjonariuszy nie zabrakło również na terenie szczecińskich bulwarów. Głównym zadaniem mundurowych było zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom miasta i przeciwdziałanie powstawaniu przestępstw i wykroczeń. Policjanci objęli nadzorem także uczestników ruchu drogowego - tych zmotoryzowanych jak i pieszych i rowerzystów.

W trakcie działań funkcjonariusze policji zatrzymali sprawców przestępstw, w tym uszkodzenia mienia, nietrzeźwych kierujących, kierujących wbrew zakazowi sądowemu oraz osoby posiadające środki odurzające. Ujawniono również szereg wykroczeń uciążliwych społecznie, a także w ruchu drogowym.

W ramach działań do służby przystąpili policjanci Wydziałów Prewencji i Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie oraz Policjanci Oddziału Prewencji Policji. W tym czasie o bezpieczeństwo mieszkańców miasta dbały zarówno patrole umundurowane, jak i nieumundurowane.

 

st. asp. Michał Sroka/ZKS KMP

  • Policyjne sygnały świetlne