Problemy z jakością i wyglądem włosów dotykają wielu osób, jednak tylko część jest w stanie sobie z nimi poradzić. Wynika to trudności wyboru odpowiednich kosmetyków do włosów, które powinny być dostosowane do rodzaju problemu, a także posiadać odpowiednio wysoką jakość. Kluczową rolę w dbaniu o piękno fryzury, odgrywają odżywki do włosów – sprawdźmy zatem jak wybierać te najlepsze i na co szczególnie zwrócić uwagę w trakcie zakupów!

Najważniejsze - dobierajmy odżywki do włosów pod kątem posiadanych problemów!

Odżywki do włosów są bardzo różnorodne – posiadają odmienne składy, właściwości i dedykowane są osobom o zróżnicowanych problemach. I to właśnie pod kątem stanu włosów, powinno się dobierać kosmetyki. Nie jest to szczególnie trudne, ponieważ producenci i dystrybutorzy preparatów informują o tym, co wchodzi w skład produktów, a często sami sugerują kiedy najlepiej sprawdza się dana odżywka do włosów. Najprostszy podział to ten na:

  • odżywki do włosów suchych i zniszczonych – nawilżają, regulują wydzielanie sebum i ułatwiają rozczesywanie. Szczególnie skuteczne są w tym przypadku naturalne odżywki do włosów, które zawierać mogą np. nawilżający wyciąg z lukrecji, wzmacniającą korzenie włosów biotynę czy też naturalne ekstrakty z róży, wanilii lub drzewa sandałowego, które odpowiednio pielęgnują skórę głowy;
  • odżywki do włosów normalnych – ich zadaniem jest przede wszystkim utrzymanie włosów w dobrej kondycji i uodpornienie ich na działanie czynników zewnętrznych. Zawierają substancje aktywne, które dodatkowo poprawią elastyczność włosów i nawilżają je od środka. Najlepsza odżywka do włosów normalnych zawierać będzie np. mleko owsiane, aminokwasy z pszenicy, wyciągi z limonki, awokado i wiele, wiele innych składników.
  • odżywki do włosów przetłuszczających się – mają za zadanie zadbać o odpowiednią ilość wydzielanego sebum, a dodatkowo umożliwiają dotlenienie skóry głowy czy wzmocnienie korzeni włosów. Dzięki temu będą one ponownie zdrowe i piękne. Częstymi składnikami, które tworzą tego rodzaju odżywki, są pantenol, wyciąg z lukrecji, ekstrakt z trawy, biotyna czy miąższ z aloesu.

Naturalna odżywka do włosów, czyli najlepsza alternatywa

Jak można wywnioskować z powyższych informacji, szczególnie polecamy naturalne odżywki do włosów i nie powinno to dziwić nikogo, kto na co dzień stosuje kosmetyki naturalne. Są one przede wszystkim skuteczne (nie mniej od tych konwencjonalnych) i pozwalają na przywrócenie włosom naturalnego, zdrowego wyglądu.

Naturalna odżywka do włosów jest przy tym rozwiązaniem w stu procentach ekologicznym – nie testowanym na zwierzętach i nie wpływającym na degradację środowiska naturalnego. Warto dodać, że nawet opakowania takich kosmetyków są tworzone z ekologicznych materiałów, które mogą być po wykorzystaniu poddane recyklingowi.

Odżywka do włosów – idealne uzupełnienie naturalnego szamponu!

Jeżeli chcesz kompleksowo zadbać o stan swoich włosów i skóry głowy, postaw też na naturalny szampon, który w swoim składzie również będzie posiadał odpowiednie składniki aktywne i który również będzie dopasowany do problemu z włosami czy skórą, z jakim się zmagasz. Dzięki temu poradzisz sobie z przesuszonymi albo przetłuszczonymi włosami, wyeliminujesz problemy skórne i będziesz cieszyć się piękną fryzurą każdego dnia. Oczywiście warto odszukać odpowiedni sklep, który zaoferuje zarówno dobrą odżywkę, jak i szampon do włosów – dokładnie sprawdź ofertę i opinie wcześniejszych klientów, a uda Ci się znaleźć coś dla siebie!

Czym kierować się, wybierając odżywki do włosów?