Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Dociekliwość i konsekwencja policjantki z KP Pogodno doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który dokonał podpalenia wiat i śmietników w tej dzielnicy miasta. Zatrzymany przyznał się do stawianych zarzutów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z KP Pogodno otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednego z osiedli doszło do podpalenia wiat śmietnikowych oraz pojemników na śmieci. Policjantka z Wydziału Kryminalnego słysząc podany komunikat niezwłocznie udała się na miejsce.

Podczas penetracji terenu zauważyła mężczyznę, który zaglądał do śmietników i otwierał wiaty. Funkcjonariuszka wezwała do pomocy umundurowany patrol, kontynuując obserwację podejrzanie zachowującego się mężczyzny. W jezdnej z wiat do której wchodził pojawiły się płomienie.

Po krótkiej chwili policjanci zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku. 47 – latek usłyszał łącznie 10 zarzutów, do których się przyznał.

Na podstawie zebranego materiału komendant Komisariatu Policji Szczecin Pogodno wystąpił do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Prokurator przychylił się do wniosku, a sąd zadecydował, że 47 – latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

ZKS KMP