Szczecińscy policjanci uczestniczyli w licznych imprezach plenerowych organizowanych na terenie naszego miasta. Każda zabawa jest dobra, o ile jest bezpieczna - o tym właśnie mundurowi przekonywali uczestników sobotnich festynów.

Sobota w Szczecinie obfitowała w różnego rodzaju imprezy plenerowe. Piękna pogoda sprzyjała dobrej zabawie, była też okazją do spotkania ze szczecińskimi policjantami.

Jak zwykle, szczególnie wśród najmłodszych powodzeniem cieszył się radiowóz. Dzieci chętnie siadały za kierownicą policyjnego auta i korzystały z możliwości uruchomiania sygnałów dźwiękowych.

Uczestnicy festynów nie pozostawali też obojętni wobec psa policyjnego, który dzięki swoim wrodzonym i niepowtarzalnym zdolnościom oraz wytrenowanym umiejętnościom zawsze wzbudza podziw i ogromną sympatię.

Przy tej okazji mundurowi przekazali uczestnikom garści wiedzy na temat bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu, szczególnie istotnych podczas wypoczynku letniego oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Miasteczko ruchu drogowego było dobrą okazją na przećwiczenie umiejętności kierowania rowerem. Uczestnicy otrzymywali również poradniki rowerzysty oraz mogli zweryfikować swoją wiedzę w rozmowie z policjantami obecnymi na festynach.

Policjanci znakowali również rowery. Tego typu zabezpieczenie mienia skutecznie odstraszyć może potencjalnego złodzieja.

 

 

sierż. Katarzyna Krychowiak/ZKS KMP

  • dzieci w radiowozie
  • dzieci przy radiowozie z policjantką
  • dziecko w radiowozie
  • dzieci w radiowozie
  • dzieci z policjantem
  • dzieci w radiowozie