„Narkotyki i dopalacze zabijają” - w ramach kampanii pod taką nazwą policjantka Komisariatu Policji Szczecin Dąbie przeprowadziła kolejne prelekcje z uczniami ostatnich klas szkoły podstawowej. Spotkania z młodzieżą mają na celu informowanie na temat skutków i konsekwencji zażywania środków odurzających.

Spotkania z uczniami klas VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Floriana Szarego w Szczecinie miały miejsce na początku czerwca. Policjantka uświadamiała młodzież, jak niebezpieczne konsekwencje może mieć zażycie dopalaczy i innych środków odurzających.

Podczas prelekcji uczniowie oglądali fragment wywiadu z ich rówieśnikiem, który jest uzależniony od dopalaczy, aby pokazać im konsekwencje jakie niesie zażywanie środków psychoaktywnych.

Wykład zakończył się wymianą spostrzeżeń i refleksji płynących z przekazu wywiadu. Funkcjonariuszka przed zbliżającym się okresem wakacyjnym podczas rozmowy z młodymi ludźmi uświadamiała ich, że dopalacze to nie zabawa, a realne zagrożenie śmiercią.

 

asp. Agnieszka Bednarek/ ZKS KMP

  • Policjantka z młodzieżą podczas wykładu
  • Policjantka z młodzieżą podczas wykładu