Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Szczecin

Stylowe, wszechstronne, a także łatwe w obsłudze – żaluzje zewnętrzne to atrakcyjne rozwiązanie dla wielu budynków. Gdzie dokładnie można je zamontować?

Osłony okienne możemy zastosować w każdym budynku. Do wyboru mamy różnorodne modele, w tym takie jak rolety zewnętrzne antywłamaniowe, rolety materiałowe montowane we wnętrzu budynku, shutters – okiennice wewnętrzne czy też plisy.

Interesującą propozycją są także żaluzje zewnętrzne, które są alternatywą dla rolet okiennych montowanych na zewnątrz. Można znaleźć je między innymi w asortymencie firmy Bubendorff.

Gdzie możemy zamontować osłony tego rodzaju? Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Żaluzje zewnętrzne – co warto o nich wiedzieć?

Żaluzje zewnętrzne, które określane są także jako żaluzje fasadowe, które wykonane są najczęściej z aluminium. Przypominają standardowe rolety wewnętrzne, ale mają większe lamele (listewki), a także są odporne na czynniki zewnętrzne. Dodatkowo, mogą także chronić dom jak rolety antywłamaniowe.

Jeśli chodzi o żaluzje zewnętrzne montaż najczęściej odbywa się do okna albo do wnęki okiennej. Mogą być obsługiwane ręcznie, ale również można wybrać modele elektryczne – takie rolety żaluzje są bardzo proste w obsłudze i mogą współpracować także z systemami inteligentnego domu i automatyką pogodową.

Gdy chodzi o żaluzje i rolety zewnętrzne cena jest przystępna – koszty zależne są głównie od wielkości przeszklenia, które chcemy nimi zabezpieczyć.

Żaluzje zewnętrzne – do jakich budynków pasują?

Osłony takie jak żaluzje zewnętrzne pasują do wielu budynków. Początkowo używane były głównie w obiektach użyteczności publicznej oraz w obiektach komercyjnych – teraz chętnie wybierane są również przez osoby prywatne.

Żaluzje zewnętrzne – gdzie można je zamontować?

Żaluzje zewnętrzne montowane są głównie w takich budynkach jak:

  • hotele i inne obiekty noclegowe
  • kawiarnie, restauracje i inne obiekty gastronomiczne
  • biurowce
  • zakłady pracy
  • sklepy, galerie handlowe, punkty usługowe
  • budynki mieszkalne, w tym apartamenty, mieszkania, domy jednorodzinne

Żaluzje zewnętrzne – nie tylko do okien!

Żaluzje zewnętrzne możemy także zamontować do różnych otworów budowlanych. Najczęściej wybierane są żaluzje zewnętrzne na okna – również na duże przeszklenia. Możemy wybrać również żaluzje zewnętrzne na okna dachowe – specjalna konstrukcja pozwala na uzyskanie doskonałego efektu na oknach tego typu.

Ponadto, możemy także dopasować żaluzje zewnętrzne na taras oraz na balkon. Dzięki temu zapewnią nam skuteczną ochronę przed wzrokiem innych, nadmiernym nasłonecznieniem oraz gorącem. Dodatkowo, żaluzje zewnętrzne tarasowe i balkonowe mogą zapewnić nam większą ochronę – jak wskazują policyjne statystyki, większość włamań do domów odbywa się właśnie przez okna, w tym też przez balkony i tarasy.

Żaluzje dobrze prezentują się na oknach w budynkach nowoczesnych, ale można także dopasować je do tradycyjnej architektury. Producent może wykonać je w różnych kolorach z palety do wyboru.

Gdy chcemy dowiedzieć się, ile kosztują żaluzje lub rolety antywłamaniowe cena ustalana jest indywidualnie na podstawie ich rozmiarów, materiałów i technologii. Warto skontaktować się z producentem lub sprzedawcą, aby otrzymać dokładne informacje.