Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, zatrzymali mężczyznę, który nie zastosował się wyroku sądu i prowadził pojazd. 29 – letniemu mieszkańcowi Szczecina grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi ze szczecińskiej drogówki podczas służby zauważyli kierującego, któremu kilka miesięcy wcześniej zatrzymali prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu.

Policjanci natychmiast przystąpili do kontroli pojazdu marki nissan, wydając sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Mężczyzna widząc polecenie funkcjonariuszy pozostawił auto na ulicy i dalej zaczął uciekać pieszo.

Funkcjonariusze niezwłocznie udali się za nim w pościg wydając okrzyki i polecenia do zatrzymania. Po przebiegnięciu kilku ulic zatrzymali 29 – letniego mieszkańca Szczecina.

Czujność policjantów nie zawiodła, bo po sprawdzeniu w systemie okazało się, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Został on zatrzymany, a jego samochód odholowany.

W trakcie przesłuchania wyjaśnił, że uciekał przed policjantami bo wiedział, że ma wydany sądowy zakaz. Na drugi dzień policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście przedstawili kierującemu zarzut z art. 244 kodeksu karnego, za który grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Teraz 29 – latek za swój czyn odpowie przez sądem.

 

 

ZKS KMP