Asystent ds. Nieletnich z Komisariatu Niebuszewo wspólnie z dzielnicowym spotkał się i przeprowadził prelekcję z uczniami Szkoły Podstawowej nr 11, przy ul. Emilii Plater w Szczecinie. Jednym z głównych tematów spotkania był program „Cyberdżungla” prowadzony przez KMP w Szczecinie, a także omówienie odpowiedzialności prawnej, która ciąży na osobach nieletnich dokonujących „przestępstw w sieci”.

Mundurowy w trakcie spotkania poruszył tematykę popełniania przestępstw w „sieci”, konsekwencji prawnych jakich mogą spodziewać się sprawcy „cyberprzestępcy” i przestępstw popełnianych przy wykorzystaniu internetu.

Dodatkowo policjant przekazał młodzieży cenne informacje dotyczące zakupów, zwracania szczególnej uwagi na to od kogo kupujemy przedmioty wystawione na aukcjach, i aby młodzi ludzie zawierali transakcje zawsze w obecności swoich opiekunów.

Funkcjonariusz radził swoim słuchaczom, aby zarówno w życiu jak i online kierowali się zasadą ograniczonego zaufania, zasięgali opinii o wirtualnym sklepie, a przy płaceniu kartą płatniczą sprawdzali czy połączenie internetowe jest bezpieczne, i czy przesyłane przez nas dane nie zostaną wykorzystane przez osoby nieuprawnione.

 

sierż. szt. Tomasz Biegun/ZKS KMP


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.